سیاست دولت مردمی سیزدهم، جوان گرایی است

وزیر کشور گفت: سیاست دولت مردمی سیزدهم، جوان گرایی است و این امر با قدرت و قوت در حال انجام است.

احمد وحیدی روز شنبه در بدو ورود به ارومیه در فرودگاه این شهر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جوانان متعهد و متخصص در این  زمینه در مدیریت بدنه دولت در کشور و همچنین استان ها استفاده خواهد شد.

وی اضافه کرد: استانداران نیز در استفاده از نیروهای جوان اهتمام ویژه ای خواهند داشت.

وزیر کشور با اشاره به تکلیف ایجاد شده از طرف رییس جمهوری برای استانداران استان های مرزی در راستای توجه به توسعه اقتصادی، بیان کرد: استانداران این استان ها، موظف هستند راهکار مناسبی برای انتقال و مبادله کالا در مرزها از مسیر قانونی با اشراف دستگاه‌های اجرایی، تدوین و اجرایی کنند.

وحیدی گفت: این مهم با توجه به موقعیت استراتژیک آذربایجان غربی و هم مرزی با سه کشور خارجی در این استان از اهمیت خاص و تاثیرگذاری برخوردار است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی با بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت و افزون بر ۳۸ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از ۱۰ استان پرجمعیت کشور به شمار می رود.

این استان دروازه ایران به سمت اروپا نامگذاری شده و علاوه بر ظرفیت های مرزی و تجاری قابل توجه، ظرفیت های کشاورزی، اقتصادی و خدماتی زیادی نیز دارد.

یکی از استان هایی که سهم عمده ای در مرزهای ایران با کشورهای دیگر به ویژه در حوزه مرز خشکی دارد، آذربایجان غربی است که ۹۶۷ کیلومتر مرز ایران با کشورهای عراق، ترکیه و نخجوان در این استان واقع شده است.

حدود ۲۵۲ کیلومتر مرز با شمال عراق و در شهرستان های سردشت، پیرانشهر و اشنویه، ۵۶۶ کیلومتر مرز با ترکیه و در شهرستان های اشنویه، ارومیه، سلماس، خوی، چالدران و ماکو و ۱۴۹ کیلومتر مرز با جمهوری خودمختار نخجوان در شهرستان های ماکو و پلدشت این استان را به یکی از پرمرزترین استان های کشور تبدیل کرده است.

وحیدی امروز برای معارفه استاندار جدید آذربایجان غربی به ارومیه سفر کرده است.

قرار است، محمد صادق معتمدیان به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی معرفی و جانشین محمدمهدی شهریاری شود.

About Author