شهرداری اهر نیازمند اصلاح ساختار و بازبینی سیستم درآمدی است

فرماندار اهر گفت: شهرداری اهر نیاز به اصلاح ساختار و الگوی رفتاری مدیریت شهری و نیاز به بازبینی سیستم نظام درآمدی قانونمند دارد و این زمانی تحقق پیدا خواهد کرد که زمینه های اختلاف بین اعضای شورای شهر حذف شود.
ابوالفضل غنی زاده در آیین معارفه شهردار اهر با بیان اینکه اتحاد، وفاق و همدلی در ابواب جمعی شهرداری از الزامات توسعه در مدیریت شهری است، افزود: بازنگری بسترهای قانونی در تامین درآمدهای شهرداری با نگرش به کارآفرینی مولد «سرمایه » از وظایف شورای اسلامی در حوزه مدیریت شهری است.
وی خاطرنشان کرد: بدهی های انباشته به تامین اجتماعی و تعویق حقوق کارگران از معضل اساسی شهرداری اهر محسوب می شود، بنابراین نیاز اساسی به برنامه جامع و راهبردی مشاهده می شود و مستلزم مشارکت نخبگان جامعه و صاحبان اندیشه در اداره شهر است .
فرماندار اهر تاکید کرد: چابک سازی نظام مدیریت و اجرایی از ملزومات شهرداری اهر است و فروش بی ضابطه و غیر اصولی اموال مربوط به شهرداری اهر برای پوشش بازپرداخت اصل و جریمه دیر کرد شایسته نیست و باید تدبیری اندیشه کرد که این بدهی‌ها در کوتاه مدت کاهش پیدا کند.
وی اضافه کرد: خدمات شهرداری به شهروندان با چالش های عمده ای مواجه شده است بنابراین ضعف در مدیریت اجرایی با نگاه به کسری مزمن بودجه ای موجب شده است خدماتی از قبیل روشنایی خیابان ها و نظافت معابر عمومی تعطیل شود .وی با اشاره به اینکه حمل و دفن زباله ها مطلوب نیست، گفت: ماشین آلات شهرداری در مدیریت بحران ناکارآمد است اصلاح آسفالت خیابانها و سنگفرش پیاده روها مسکوت مانده است.
رئیس دادگستری اهر هم با انتقاد از کندی عملیات اجرایی روگذر مقابل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متاسفانه به رغم قولهای متعدد مسئولین استانی و شهرستانی این پروژه هم چنان نیمه تمام است و اقدامات موثری در روند اجرایی آن صورت نگرفته است.
محمد علی نظری گفت: مسیر جاده اهر – تبریز یکی از شاهراه های مهم ارتباطی مرکز استان به مناطق مرزی و استان اردبیل و مناطق گردشگری می باشد که متاسفانه عدم توجه به تسریع در اجرای پروژه موجب تصادفات متعدد و وارد شدن تلفات جانی و مالی به شهروندان و مسافران شده است .
وی اظهار کرد: از داستان عمومی و انقلاب انتظار داریم به عنوان مدعی‌العموم این مطالبه به حق شهروندان را پیگیری کرده و باتعلل کنندگان در این خصوص برخورد قانونی انجام دهد.
محمدباقر خانی متولد ۱۳۵۳ در اهر ، دارای مدرک کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری است و پیش از این پست های کارشناسی در فرمانداری های کلیبر، چاراویماق، اسکو و ملکان و بخشدار مرکزی شهرستان ملکان و فرماندار ورزقان را در کارنامه دارد.

About Author