ضرورت راه اندازی کارخانه خودروسازی در ارومیه

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی آذربایجان غربی خواستار راه اندازی کارخانه خودروسازی در استان شد.
به گزارش ساقی آذربایجان حجت الاسلام سید سلمان ذاکر در آئین تودیع و معارفه استاندار جدید آذربایجان غربی با حضور وزیر کشور با بیان اینکه آذربایجان غربی با مشکل اشتغال جوانان درگیر است، افزود: راه اندازی بازارچه‌های جدید، توجه به مشکلات بخش اقتصادی و نیز توسعه زیرساخت‌های گردشگری می‌تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال در منطقه باشد.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به رونق صنعت خودروسازی در کشور ترکیه، گفت: آذربایجان غربی تنها مرز با کشور ترکیه است، استاندار جدید آذربایجان غربی با پیگیری احداث کارخانه خودروسازی در ارومیه و همکاری با کشورهای همسایه در این زمینه می‌تواند زمینه ساز رونق اقتصادی استان باشد.
وی خواستار راه اندازی بازارچه‌های جدید مرزی در استان شد و گفت: هم اکنون ۷ بازارچه مرزی در استان فعال است اما برخی مناطق مرزی با بن بست اقتصادی مواجه هستند احداث بازارچه‌های مرزی جدید به خصوص در سیلوانا می‌تواند موجب رونق اقتصادی استان شود.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با اشاره به تصویب ایجاد و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در سرو، عنوان کرد: استاندار آذربایجان غربی از ظرفیت تبادل‌های تجاری مرزی استفاده کند و همچنین پیگیر منطقه آزاد ارومیه-سرو و حتی فعال سازی بازارچه مرزی در منطقه سیلوانای ارومیه هم باشد.

واحدهای راکد آذربایجان غربی
فعال شود
وی، احیای واحدهای راکد، فعال سازی و ایجاد بازارچه‌های جدید در استان، توسعه خط ریلی و توسعه جاده‌های مواصلاتی در استان، افزایش مراودات تجاری استان با کشورهای همسایه، توسعه زیر ساخت‌های گردشگری، بهره مندی بیشتر از ظرفیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال برای جوانان استان را از استاندار آذربایجان غربی خواستار شد.
ذاکر با قدردانی از حسن اعتماد رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به آقای معتمدیان و معرفی ایشان به عنوان استاندار آذربایجان غربی افزود: آقای معتمدیان استاندار آذربایجان غربی نیز آشنایی کامل به استان دارند و امیدواریم با تجربه کاری خود در استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی بتواند با بهره گیری از نیروهای بومی، جوان و متخصص روند توسعه استان را شتاب بخشند.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در ادامه با انتقاد از بحران خشک شدن دریاچه ارومیه اظهار کرد: دریاچه ارومیه قلب آذربایجان است امروز شرایط این تالاب اصلاً مناسب نیست و در آینده باید منتظر عواقب طوفان‌های نمکی و به خطر افتادن معیشت مردم منطقه باشیم.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در ادامه از استاندار آذربایجان غربی خواست تا با جدیدت برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه را پیگیری کند و گفت: اگر برای احیای دریاچه ارومیه اقدامات صحیحی انجام نگیرد، شاهد بحران‌هایی از جمله طوفان نمکی و از بین رفتن اراضی قابل کشت در اطراف دریاچه ارومیه خواهیم بود.
نماینده مردم ارومیه رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه در بیش از ۲۰ نقطه شهر ارومیه با معضل حاشیه‌نشینی روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: بهبود این وضعیت نیازمند ورود جدی دولت به این مسئله است.

About Author