فرزندکشی فجیع در جنوب تهران

پدر عصبانی در تهران پسر را کشت و جسدش را تکه تکه کرد. فرزندکشی هولناک در تهران رقم خورد. در این فرزندکشی، پدر عصبانی پسرش را به ضربه چاقو به قتل رساند. پدر پیر برای اینکه پرونده فرزندکشی فاش نشود جسد پسرش را تکه تکه کرد. برادر مقتول با حضور در اداره پلیس سرنخ اصلی را برای افشای راز این پرونده فرزندکشی در اختیار پلیس قرار داد. پرونده فرزندکشی برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۲۲ مرداد سال گذشته، ماموران کلانتری ۱۶۰ خزانه در جریان پیدا شدن نیم تنه یک جسد در سطل زباله ای در منطقه خزانه قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای بررسی موضوع در محل شدند.
ماموران با حضور در محل پی بردند که مرد کارتن خواب در حال جمع کردن ضایعات از سطل زباله بوده که با نیم تنه بالای جسد یک مرد روبرو می شود.
بدین ترتیب بازپرس محمد جواد هاشمی از شعبه ۵ دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران برای تحقیق پای در صحنه جرم گذاشتند.
کارشناسان پزشکی قانونی در بررسی های فنی روی نیم تنه و دست های قربانی جنایت اطلاع پیدا کردند که نزدیک به ۶ ساعت از زمان مرگ وی می گذرد و جسد متعلق به مرد جوانی است. بازپرس ویژه قتل دستور داد تا نیم تنه و دست های جسد کشف شده برای بررسی و شناسایی هویت به پزشکی قانونی منتقل شود .
تحقیقات در این پرونده معمایی ادامه داشت تا اینکه عصر همان روز کارگران پسماند شهرداری در منطقه کهریزک از پیدا شدن پاهای یک مرد به پلیس خبر دادند که در این مرحله کارآگاهان احتمال دادند که این نیم تنه متعلق به همان جسدی است که صبح در سطل زباله کشف شده است.
بدین ترتیب نیم تنه پایین جسد نیز برای اطمینان به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان با انجام آزمایش DNA اعلام کردند که این ۲ نیم تنه جسد کشف شده متعلق به هم هستند و این در حالی بود که هیچ آثاری از سر جسد کشف شده به دست نیامده بود و بررسی ها نشان از آن داشت که جسد کشف شده جوانی حدودا ۳۰ تا ۴۰ سال است.
معمای پیدا شدن جسد تکه شده در پرونده فرزندکشی
تیم پلیس جنایی تهران در گام نخست با دستور بازپرس پرونده به سراغ پرونده های افراد گمشده رفتند که ۵ پرونده پلیسی با توجه به سن جسد مثله شده نزدیکی زیادی داشت مورد تحقیق قرار گرفت تا اینکه کارآگاهان به یکی از پرونده ها که پسر جوانی از ناپدید شدن برادر جوانش خبر داده بود رسیدند و از پسر جوان تحقیقات آغاز شد.
پسر جوان در تحقیقات ماموران گفت: مدتی بود که اعتیاد به مواد مخدر پیدا کرده بودم و به همین خاطر برای اینکه این مواد را ترک کنم به کمپ ترک اعتیاد رفتم و مدتی در آنجا بستری بودم اما وقتی از کمپ برگشتم خبری از برادرم شاهین در خانه نبود و از پدرم که مردی ۸۰ ساله است پیگیر برادرم شدم که پدرم ادعا کرد که شاهین همراه دوستانش برای کار به شهر دبی سفر کرده است.
وی افزود: حرف های پدرم غیرباور بود، چون برادرم بدون اینکه به من حرفی بزند کاری نمی کرد و نمی دانم چه اتفاقی افتاده است که برادرم ناپدید شده و پدرم این داستان را به من گفته است.
پسر جوان گفت: من مدتی منتظر ماندم تا از برادرم خبری به گوش برسد اما هیچ اتفاقی نیفتاد و هرچه به پدرم در مورد شاهین صحبت می کردم او با خونسردی می گفت که از او اطلاعی ندارم و داستان قدیمی که او با دوستانش به دبی رفته است را برای من تعریف می کرد، این درحالی بود که پدرم با شاهین اختلاف داشت و هرچه زمان بیشتر می گذرد بیشتر به حرفهایش شک می کردم تا اینکه نگران او شدم و تصمیم گرفتم با حضور در اداره پلیس در ماجرای ناپدید شدن برادرم از پلیس درخواست کمک کردم. کارآگاهان با توجه به اظهارات برادر شاهین تحقیقات میدانی و تخصصی را آغاز کردند اما هیچ مدرکی که نشان دهد شاهین از ایران خارج شده است به دست نیامد و در این مرحله بازپرس شغیعی دستور تحقیق از پدر ۸۰ ساله را صادر کرد.
تکه کردن جسد پسر به دست پدر پیر
کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات به خانه مرد ۸۰ ساله رفتند و پدر شاهین ادعا کرد که از پسرش خبری ندارد و در ادامه تیم جنایی در خانه شروع به بررسی های پلیسی کردند که آثار خون در اتاق خواب و حمام خانه پیدا کردند و همین کافی بود تا تیم جنایی با توجه به آثار خون و اختلافاتی حجت با پسرش شاهین داشت به حرفهای او شک کردند و بازپرس شفیعی دستور بازداشت را صادر کرد. حجت ابتدا خود را بیگناه می دانست اما وقتی در تناقض گویی هایش گرفتار شد لب به سخن باز کرد.
پدر شاهین در اعترافاتش گفت: سالها قبل همسرم فوت کرد و من با پسرهایم زندگی می کنم اما فرزندانم سرکار نمی روند و مشکلاتشان را من باید برای آنها حل می کردم و پسرم شاهین همیشه از من پول می خواست و این در حالی بود که هم سن و سال های او سرکار می رفتند و حتی به خانواده شان کمک می کردند.
وی افزود: پسر بزرگم برای ترک اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد رفته بود و من هم به خاطر بالا رفتن سنم دیگر حوصله بحث نداشتم تا اینکه روز حادثه پسر کوچکم بیرون از خانه بود و شاهین در خانه بود که به سراغم آمد و درخواست پول کرد که من با او مخالفت کرد م و شاهین سر این موضوع دوباره با من درگیری لفظی پیدا کرد و سپس به اتاقش رفت که من در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و با چاقو به سمت اتاق خواب رفتم و با چاقو ضربه ای به گلوی پسرم زدم و شاهین بخاطر خونریزی زیاد و ضربه چاقوی من در همانجا به قتل رسید.
تکه تکه کردن پسر به دست پدر عصبانی
حجت در اعترافاتش گفت: قصد داشتم قبل از اینکه دیگر فرزندانم به خانه بازگردد جسد شاهین را از خانه بیرون ببرم اما برای انتقال جسد به تنهایی نمی توانستم این کار را انجام بدهم به همین خاطر برای اینکه راز جنایت پنهان بماند در همان ابتدا سر پسرم را در اتاقش از تن جدا کردم.
این پدر با خونسردی ادامه داد: جسد پسرم را به داخل حمام کشاندم و در آنجا جسد را تکه تکه کردم و تکه های جسد پسرم را داخل نایلون گذاشته و آنها را داخل خودریم گذاشتم و هر تکه را در یک سطل زباله انداختم و سر پسرم را داخل رودخانه صالح آباد انداخته و به خانه بازگشتم و قبل از حضور فرزندانم آثار خون را تا جاییکه می توانستم پاک کردم .
صدور کیفرخواست
بازپرس محمد جواد شفیعی پس از کامل شدن تحقیقات در پرونده فرزندکشی اتهام قتل عمد و جنایت بر جسد را در کیفرخواست حجت عنوان کرد و ۳ نفر از اولیای دم برای حجت اشد مجازات را خواستار شدند و ۲ تن دیگر از اولیای دم حاضر به رضایت شدند.
بنا بر این گزارش، پس از صدور کیفرخواست، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع می شود.

About Author