قاچاق ۲۰ میلیاردی در تبریز/ رسید جعلی، بهانه کلاهبرداری

فرمانده انتظامی استان از توقیف ۲دستگاه خودرو شوتی و کشف کالای قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در تبریز خبر داد.

سردار علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تردد خودروهای شوتی و انتقال کالای قاچاق موضوع در دستورکار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی ۲دستگاه خودروی شوتی را در ورودی شهر تبریز متوقف و به مقر پلیس دلالت دادند.

وی تشریح کرد: در بازرسی از خودروهای شوتی یک‌هزار و ۷۲۳ ثوب البسه، ۱۱۰ جفت کفش و ۴۴۹ قلم انواع لوازم آرایشی قاچاق کشف که طبق نظر کارشناسان امر ارزش کالاهای کشف شده ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و سه‌نفر تحویل مراجع قضایی شدند، بیان کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه‌ساز جرایم دیگری در سطح جامعه است که مقابله با آن از اولویت‌های اصلی پلیس به شمار می‌رود و شهروندان در مواجه با موضوعات مشابه به شماره تلفن ۰۹۶۳۰۰ سامانه خبری پلیس امنیت اقتصادی اطلاع دهند.

رسید جعلی، بهانه کلاهبرداری در تبریز

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در پوشش مامور انتظامی در تبریز خبر داد.

سرهنگ محمدتقی سلطانی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان در استان به روش ارائه رسید جعلی با هفت‌نفر مالباخته و ارزش ریالی پنج‌میلیارد ریال توسط شخصی در پوشش مامور انتظامی، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار ویژه کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام کارهای فنی و پلیسی مشخص شد کلاهبردار با لباس انتظامی به محل قرار رفته و با جعل عنوان مامور انتظامی و ایجاد اطمینان به مالباختگان، کالاهایی از جمله لب تاپ، گوشی تلفن همراه، کنسول بازی رایانه‌ای و تلویزیون را برای اداره مربوطه خریداری می‌کند و ادعا داشته که وجه را از طریق نرم افزار بانکی انتقال می‌دهد، رسید جعلی واریز وجه را به شکات نشان داده و مالباخته با تصور واقعی بودن رسید، کالاها را تحویل کلاهبردار داده و پس از گذشت مدتی و عدم واریزی وجه متوجه کلاهبرداری می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات در راستای شناسایی متهم با اقدامات فنی و اطلاعاتی شبانه‌روزی صورت گرفت، گفت: با هماهنگی مرجع قضایی و با تعقیب مراقبت‌های انجام شده متهم در مخفیگاهش دستگیر و در حین دستگیری لباس‌های انتظامی و آلات ادوات نظامی کشف و پس از صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

کشف اسانس میوه خارجی قاچاق در تبریز

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان از کشف اسانس خارجی قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ جعفر اقربایی در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی مبنی دپوی اسانس میوه خارجی قاچاق در سوله‌ای در شهر تبریز مطلع شده و موضوع در دستورکار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: مأموران پلیس امنیت اقتصادی با هماهنگی مراجع قضایی به محل مراجعه و در بازرسی از محل فوق تعداد ۱۹۷۰بسته اسانس میوه خارجی قاچاق کشف که برابر اعلام کارشناسان، ارزش کالای مکشوفه پنج‌میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در این رابطه یک‌نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد از شهروندان درخواست کرد: هرگونه اطلاعات و اخبار در این زمینه را بلافاصله برای انجام اقدامات قانونی به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارقان سابقه‌دار در میانه

جانشین انتظامی شهرستان میانه از دستگیری ۲سارق با کشف ۴فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ عبداله یاری در گفت‌وگو با خبرنگار مطرح کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت محتویات داخل خودرو و اماکن خصوصی در سطح شهرستان، دستگیری سارقان در دستورکار ماموران کلانتری ۱۲ قرار گرفت.

وی در ادامه به شناسایی سارقان این پرونده‌ توسط ماموران شهرستان با استفاده از شگردهای فنی اشاره کرد و گفت: سارقان در عملیات پلیسی دستگیر و پس از مواجه با مستندات پلیس به ۲فقره سرقت محتویات خودرو و ۲فقره اماکن خصوصی اعتراف و متهمان به همراه پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی پیشگیری از وقوع انواع سرقت‌، ایجاد ناامنی روانی برای مجرمان و سارقان در مناطق جرم‌خیز و تقویت احساس امنیت مطلوب در سطح جامعه را از مهمترین اولویت‌‎های مجموعه انتظامی قلمداد کرد و گفت: مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی عزم همگانی را می‌طلبد.

جانشین انتظامی شهرستان میانه در پایان از مردم خواست ضمن توجه به هشدارهای پلیس، هرگونه مورد مشکوک را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در مرند

فرمانده انتظامی مرند از شناسایی و دستگیری ۲سارق اماکن خصوصی و کشف ۳فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی از جمله خانه باغات موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود : ماموران انتظامی شهرستان با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند تعداد ۲سارق اماکن خصوصی را شناسایی و با هماهنگی قضایی متهمان را دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده، متهمان به سه‌فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: هشدارهای پلیسی در خصوص پیشگیری از سرقت را جدی گرفته و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را بدون فوت وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام

About Author