قول وزیر کشور به مناطق حاشیه‌نشین شهر تبریز

به گزارش ساقی آذربایجان، احمد وحیدی امروز در اولین بازدید خود به همراه مدیران شهری از پروژه‌های شهری تبریز، پروژه گلستان شهدای ستارخان و مناطق حاشیه‌نشین شهر بازدید کرده و قول مساعدت برای پیگیری تخصیص اعتبار دولتی برای این پروژه‌ها را داد.

وزیر کشور ضمن تاکید بر رسیدگی فوری به خواسته مردم حاشیه نشین تبریز افزود: این خواسته مردم ضروری است لذا برای این منظور بررسی و اقدام لازم به عمل خواهد آمد و مسولان استان نیز باید در این خصوص اقدام مناسب داشته باشند.

وی جابجایی ساکنان مناطق حاشیه نشین و بافت های فرسوده را برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از بلایای طبیعی ضروری خواند و گفت: این موضوع یکی از مطالبات مهم از شهرداری ها بوده ولی شهرداری ها نیز به لحاظ مالی با کمبود اعتبار مواجه هستند .

وزیر کشور با تاکید به این نکته که متاسفانه مناطق حاشیه نشین و بافت های فرسوده معضلی برای شهرداری ها هستند، اظهار داشت: نسبت به سند مالکیت در مناطق حاشیه نشین باید فکری شود و با روش موجود نمی توان پیش رفت.

وحیدی در ادامه این بازدید از دهکده توریستی «دند »در ارتفاعات شمالی تبریز، موسوم به عینالی بازدید کرد.

پروژه گلستان شهدای ستارخان، یکی از مطالبه‌های شهروندان ساکن در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۱۰ است.

علاوه بر تملک این پارک، پارک ۳۵هزار متر مربعی، فضای بازی کودکان، زمین ورزشی، فضای فرهنگی و کتابخانه در دل فضای سبز احداث و در اختیار شهروندان قرار گرفته است. احداث مخزن آب، ساماندهی مزار شهدا، اجرای جدول فانتزی، تعبیه مبلمان شهری مناسب، کاشت فضای سبز، رنگکاری دیوارهای پیرامون پارک و کف‌سازی درون پارک دیگر اقدامات شهرداری در این پارک محله ای است.

شهر تبریز با ۲۵۰۰ هکتار بافت حاشیه‌نشین و با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری ساکن در محلات بافت، یکی از شهرهای کشور است که بیشترین جمعیت حاشیه‌نشینی را دارد. طرح جابه‌جایی و اسکان ساکنان این مناطق در دیگر واحدهای تازه احداث شده و اختصاص زمینی به مساحت ۱۳۵ هکتار برای ساخت شهرک جوانان و پروژه‌ اسدگلی از جمله پروژه‌های بازآفرینی شهرداری تبریز است که در دست مطالعه و یا اجرا قرار دارد.

About Author