ماهی یک بار یا سه ماه یک بار از بازار خرید کنند ببینند چه اتفاقی دارد می افتد!

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، رباره اختلاف مرکز پژوهش‌ها و دولت در خصوص انتشار برخی از گزارشات که مربوط به معیشت جامعه و میزان خط فقر در کشور، گفت: به نظر من دولت باید از گزارش‌هایی که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر می‌شود، استقبال کند.

نماینده اردبیل، نمین و نیر در مجلس یادآور شد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی یک بازوی علمی، عملیاتی و مشورتی برای مجلس است.

وی خاطرنشان کرد: اگر آمار و ارقامی که مرکز پژوهش‌های مجلس گفته درست است، دولت باید کار و روندش را اصلاح کند. اگر درست نیست با آمار و ارقام متقن بگوید قسمت‌هایی که از این گزارش‌ها نادرست است، چیست و مرکز پژوهش‌ها هم باید این گزارش‌ها را اصلاح و منتشر کند، نه این گونه که بگویند این کار نباید می‌شد.

بدری عنوان کرد: به نظر من این کار دولت درست نیست؛ زیرا معتقدم این کار فرار از زیر مسئولیت محسوب می‌شود. اعتقادم بر این است که دولت از هرگونه اطلاعات درستی که مراکز دیگر می‌دهند باید استقبال کند.

وی درباره اینکه رئیس جمهور در گفت‌وگوی اخیر خود به گونه‌ای شرایط را عنوان کرد که گویی در کشور هیچ گونه مشکل اقتصادی وجود ندارد و مردم از مشکلات معیشتی رنج نمی‌برند، عنوان کرد: من فکر می‌کنم آقای رئیس‌جمهور به گزارش‌هایی که وزرا و مسئولین اجرایی تحت امر خودش می‌دهند اعتماد می‌کند در صورتی که به نظر من نباید اعتماد کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت‌ها با گزارشاتی که به ایشان می‌دهند فرق می‌کند، ایشان هم از زبان آنان در تلویزیون ارائه گزارش‌ می‌دهد و به نظر من نباید آقای رئیس جمهور اعتماد کند.

وی ‌گفت: کف جامعه و سفره مردم آن چیزی که  آنها می‌گویند را نشان نمی‌دهد، توصیه‌ام به مسئولین این است به خاطر رضای خدا هم شده ماهی یک بار یا سه ماه یک بار از بازار خرید کنند ببینند چه اتفاقی دارد می افتد، آنها خریدشان را خودشان انجام نمی‌دهند و خرید‌هایشان سفارشی می‌‌آید  به خاطر همین از سفره مردم خبر ندارند، این حرف‌ها زیاد می‌زنند.

About Author