مجلس هنوز متن را ندیده؛ اعتراضات ما هم به همین است

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس درباره اطلاع‌رسانی دولت از متن پیش‌نویس احیای برجام، می‌گوید که مجلس هنوز متن را ندیده است.

به گزارش ساقی آذربایجان،نماینده مردم رشت در مجلس درباره اطلاع‌رسانی دولت از متن پیش‌نویس احیای برجام، می‌گوید که مجلس هنوز متن را ندیده است. آوردن متن به مجلس اجبار نیست ولی قانونا دولت باید متن را به مجلس می‌آورد و ما می‌دیدم که پیشنهاد اروپایی‌ها چیست. ایران روی متن نظراتی دارد و 7 یا 8 مورد را اصلاح کرده‌ است و به طرف اروپایی داده‌ایم تا آن‌ها مشورت و نتیجه را اعلام کنند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفتگو با «انتخاب» در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس متن پیش‌نویس احیای برجام را دیده است یا خیر، گفت: «مجلس هنوز متن را ندیده است. اعتراض ما هم به همین است که به هر حال دولت باید تصمیماتش را به مجلس می‌رساند. آوردن متن به مجلس اجبار نیست ولی قانونا دولت باید متن را به مجلس می‌آورد و ما می‌دیدم که پیشنهاد اروپایی‌ها چیست. در این صورت ما می‌توانستیم رویش بحث داشته باشیم و همچنین جهت هماهنگی، همدلی و اجماع نظر درباره برجام، نمایندگان کاملا متوجه می‌شدند و دولت توضیح می‌داد و در نهایت تصمیم گرفته می‌شد.»

وی در پایان خاطرنشان کرد: «ایران روی متن نظراتی دارد و 7 یا 8 مورد را اصلاح کرده‌ است و به طرف اروپایی داده‌ایم تا آن‌ها مشورت و نتیجه را اعلام کنند.»