مریم با دستان پدر سنگدلش خفه شد

مردی که در یک کشمکش خانوادگی دخترش را به قتل رسانده، در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او در حالی ادامه دارد که می‌گوید از ارتکاب این قتل پشیمان است.
دخترکشی یکی از پدیده های تلخ هر جامعه ای است. دخترکشی اغلب در خانواده هایی رخ می دهد که پدر یا مادر با دخترشان ناسازگاری دارند. این دخترکشی دلخراش در استان فارس رخ داده است. پدر بعد از دخترکشی و قتل مریم دستگیر شده است. جزئیات پرونده دخترکشی در دست بررسی است.
پشیمانی پدر از قتل دختر
مردی که در یک کشمکش خانوادگی دخترش را به قتل رسانده، در بازداشت به‌‌سر می‌برد و تحقیقات از او در حالی ادامه دارد که می‌گوید از ارتکاب این قتل پشیمان است. زنی میان‌سال چندی قبل با مرکز فوریت‌های پلیسی استان فارس تماس گرفت و خبر داد دختر جوانش کشته شده است.
به گزارش رکنا، وقتی مأموران به محل حادثه رفتند، جسد این دختر به نام مریم را در‌حالی‌‌که خفه شده بود، مشاهده کردند. مادر مریم در بازجویی‌های ابتدایی، شوهرش را به‌عنوان قاتل معرفی کرد و گفت: همسرم و مریم باهم دعوا کردند. شوهرم که عصبانی شده بود، با مریم درگیر شد، او را خفه کرد و بعد هم از خانه بیرون رفت.
مأموران بعد از انتقال جسد مقتول به پزشکی قانونی، تحقیقات خود را برای دستگیری متهم آغاز کردند، اما این کار زمان زیادی نبرد؛ زیرا مرد میان‌سال خودش به پلیس مراجعه کرد و تسلیم شد.
او وقتی پشت میز بازجویی نشست، گفت: از مدت‌ها قبل با دخترم اختلاف داشتم. مریم کارهای نادرستی انجام می‌داد و من و مادرش را خیلی اذیت می‌کرد. به‌ همین‌ دلیل هر‌از‌گاهی با هم مشاجره می‌کردیم. بارها به او تذکر دادم و خواستم از این رفتارهایش دست بکشد، اما فایده‌ای نداشت و هر دفعه که دعوا می‌کردیم، او می‌گفت از این زندگی خسته شده و خودکشی خواهد کرد.
من از این تهدیدهایش خیلی می‌ترسیدم و هراسان بودم که مبادا بلایی سر خودش بیاورد. این مرد در ادامه توضیح داد: کمشکش‌های ما برای مدت طولانی ادامه داشت تا اینکه روز حادثه حرف‌هایی درباره دخترم شنیدم که خیلی من را ناراحت و عصبانی کرد. در‌حالی‌که به‌شدت خشمگین بودم، به خانه رفتم و با دخترم دعوا کردم. به او گفتم دیگر حق ندارد پایش را از خانه بیرون بگذارد.
او هم در جواب من شروع به داد و فریاد کرد. هر‌چه سعی کردم مریم را آرام کنم، موفق نشدم و او همان‌طور با صدای بلند فحاشی می‌کرد.
من هم برای اینکه صدایش بیرون نرود، دستم را جلوی دهانش گرفتم و فشار دادم، اما وقتی به خودم آمدم که دخترم دیگر نفس نمی‌کشید. واقعا شوکه شده بودم. نمی‌دانستم باید چه کار کنم. جسد را در همان حالت رها کردم و از خانه بیرون رفتم. متهم به قتل در ادامه اظهاراتش گفت: چند ساعت در خیابان پرسه زدم و بالاخره تصمیم گرفتم خودم را به پلیس معرفی کنم.
من واقعا قصد نداشتم مریم را به قتل برسانم و فقط می‌خواستم او را آرام کنم. از کاری که انجام داده‌ام بسیار پشیمانم. متهم این اظهارات را در برابر بازپرس نیز تکرار کرد. سپس همسر او اعلام کرد هیچ شکایتی از شوهرش ندارد. بنا بر این گزارش، متهم اکنون در بازداشت به‌ سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

About Author