مسئولان حجاب و عفاف باید در بانک‌ها مستقر شوند

به گزارش ساقی آذربایجان، نشست هم‌اندیشی «عفاف و حجاب» در محل «حوزه علمیه امام خمینی» به ریاست کاظم صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و با حضور علی صالح آبادی، رییس کل بانک مرکزی، ذبیح الله سلمانی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیران عامل بانک‌‌های دولتی و خصوصی خبر دادند.
در جریان این نشست صدیقی از مدیران نظام بانکی ایران خواست تا در کنار مسئولیت‌های اقتصادی به آن چه که او «مسائل اخلاقی و فرهنگی کارکنان» عنوان کرد، «حساس» باشند.
علی صالح آبادی، رییس کل بانک مرکزی هم با اشاره به این که ابلاغیه‌ها و مقررات مربوط به «عفاف و حجاب» که فقط «مقدمه‌ کار» است به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است، گفت: «اجرای سیاست‌های مربوط به عفاف و حجاب نباید محدود به ابلاغ بخشنامه و نامه‌نگاری باشد بلکه باید در بانک‌های کشور مسئولین فرهنگی وجود داشته باشند تا ضمن پیگیری جدی اجرای دستورالعمل‌ها، آموزه‌ها و مقررات ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را به صورت عملی پیاده سازی و رصد کنند.»

در پایان این نشست، مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی ایران به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک متبوع خود منصوب شده‌اند.
پیشتر معاون دادستان مشهد با ارسال نامه‌ای به فرمانداری مشهد، از او خواست تا ارائه خدمات به افراد بدحجاب را در «اداره‌ها و بانک‌ها» ممنوع کند. همچنین چندین استانداری نیز طی روزهای اخیر خواستار رعایت «پوشش مناسب و نشر و اشاعه مسئله حجاب» در ادارات دولتی شده‌اند و بر همین اساس دستورهایی برای تفکیک اتاق کار مردان و زنان صادر شده است.
البته اخیرا از مردان نیز خواسته شده تا به هنگام حضور و فعالیت اجتماعی از پوشیدن کروات، پاپیون و سایر نمادهای غربی، تی‌شرت و پیراهن تنگ و کوتاه، لباس‌های بدن‌نما و وصله‌دار، طلا و زیورآلات اجتناب کنند.

About Author