مشکل مردم را نمی‌توان بدون استفاده از خود آنان حل کرد

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مشکل مردم را نمی‌توان بدون استفاده از خود مردم حل کرد، گفت: اخلال در معیشت و بازی با روح و روان و اعصاب مردم از رویکردهای اصلی دشمن در روزهای حساس پیش رو است.

مالک رحمتی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: ما نمایندگان دولتی مردمی هستیم که رئیس‌جمهورش دغدغه معیشت مردم را دارد.

وی با اشاره به این که  باید عرضه و تقاضا در بازار به‌گونه‌ای درست تنظیم شود که هیچ التهابی در بازار نباشد؛ افزود: اخلال در معیشت و بازی باروح و روان و اعصاب مردم از رویکردهای اصلی دشمن در روزهای حساس پیشرو است.

نماینده عالی دولت در آذربایجان‌شرقی بیان داشت: در آستانه انتخابات، ثبات در قیمت‌ها و فراوانی کالاها باید خط‌قرمز ما باشد.

وی تأکید کرد: البته در کنار تنظیم بازار باید تأمین به‌موقع مواد اولیه صنایع و واحد‌های تولیدی نیز باید مدنظر باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی : اگر تأمین کالاهای اساسی به‌موقع انجام نشود، در مراحل بعدی از جمله توزیع و مصرف نیز دچار مشکل می‌شویم.

رحمتی تشریح کرد: منسجم کردن شبکه ارتباطی برای تأمین، توزیع و نظارت درست بازار به‌عنوان اصل و اساس تهیه نیاز مردم باید در اولویت نهادهای مسؤول باشد.

وی با بیان اینکه مشکل مردم را نمی‌توان بدون استفاده از خود مردم حل کرد، گفت: استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی از قبیل اتحادیه صنفی و کاسبان امین در نظام توزیع، کارایی بالایی دارد.

وی افزود: در حوزه نظارت بر عرصه کالاهای اساسی و مصرفی عید نیز هم‌افزایی بین اداره‌های کل تعزیرات و صمت و اتاق اصناف و بسیج ضروری است.

وی اضافه کرد: استانداردهای اعلامی تأمین ذخایر کالاهای اساسی نیز کف موضوع بوده و باید برای رقمی بالاتر از آن در سطح استان تدبیر اتخاذ کرد.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: نمایشگاه‌های عمومی با محوریت اصناف درون استان برای تسهیل دسترسی مردم به کالاهای اساسی و پرمصرف نیز در آستانه عید باید گسترش یابند.

About Author