میز ملی شیرینی و شکلات به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجانشرقی از برگزاری میز ملی تجاری شیرینی و شکلات کشور با حضور مدیران و کارشناسان بخش‌های دولتی و خصوصی کشور در چهارم آبان ماه به صورت ویدئو کنفرانس خبر داد.
غلامعلی راستی در دیدار با رئیس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کشور، گفت: این رویداد در آینده نزدیک و با حضور کارشناسان و دست اندرکاران حوزه تجارت خارجی صنایع شیرینی و شکلات از جمله رایزنان بازرگانی کشور به صورت فراملی برگزار خواهد شد.
وی افزود: چالش های تولید و صادرات صنایع و محصولات مرتبط با شیرینی و شکلات در این وبینار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
سرپرست سازمان صمت استان با بیان این‌که براساس بررسی‌های به عمل آمده تامین مواد اولیه و واردات ماشین آلات مرتبط با خطوط تولید از جمله چالش ها و مشکلات پیش روی صنعت شیرینی و شکلات است، اضافه کرد: از همه کارشناسان و تصمیم‌گیران مرتبط با صنعت شیرینی و شکلات از جمله جهادکشاورزی، گمرک، سازمان توسعه تجارت و نمایندگان بخش خصوصی دعوت به عمل آمده تا ضمن حضور در این رویداد در جهت تسهیل امور این صنعت بزرگ تصمیم لازم اتخاذ شود.
وی ادامه داد: بیش از نیمی از میزان تولید و صادرات شیرینی و شکلات کشور مربوط به استان آذربایجان‌شرقی بوده و بر این اساس میزبانی میز تجاری شیرینی و شکلات کشور به این استان واگذار شده است.
رئیس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کشور هم در این دیدار ضمن اعلام موقعیت مطلوب سیمای صنعت شیرینی و شکلات کشور در دنیا، گفت: تولید فناورانه و هوشمندانه ضامن ثبات بازار شیرینی و شکلات کشور در جهان خواهد بود.
پرویز بیوک افزود: استفاده از صنایع بسیار پیچیده و روز دنیا در صنایع غذایی بویژه شیرینی و شکلات می تواند در توسعه بازارهای تجاری نقش بسزایی داشته باشد.
وی با بیان این‌که امروزه صنایع با مشکلات متغیر و متعدد روبروست، ادامه داد: تسهیل تولید، اولین و بزرگترین انتظار بخش خصوصی و صاحبان صنایع است و قدر مسلم با افزایش تولید شاهد کاهش چشمگیر قیمت ها خواهیم بود.
رئیس انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کشور خواستار کوچک نشمردن برخی مشکلات شد و گفت: برخی از همین مشکلات کوچک و پیش پا افتاده، دردسرهای بسیار بزرگی را بوجود می‌آورد که رفع آنها منجر به گشایش های اقتصادی بزرگی در این صنعت می شود.

About Author