نان دولتی در 70 روستای آذربایجان شرقی وجود ندارد!

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در ۷۰ روستای استان نانوایی وجود نداشته و آرد خود را از بازار آزاد تامین می کنند، گفت: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل غله استان باید نحوه تامین آرد این روستاها را به صورت جدی پیگیری کنند تا دچار مشکل نشوند.

به گزارش ساقی آذربایجان، عابدین خرّم بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، اظهار داشت: طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها با همت و همکاری شبانه‌روزی تمام دستگاه‌های مسئول و اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی به صورت بسیار مناسب در استان اجرا می شود.

وی ادامه داد: فعالیت زنجیره تولید، تامین و توزیع مایحتاج عمومی بسیار خوب بوده و آرامش کلی در سطح بازار حاکم است و دستگاه‌های ناظر نیز همگی پای کار هستند.

خرّم گفت: سازمان صمت و جهادکشاورزی استان اقدامات لازم را بسیار خوب و به موقع انجام دادند و از تک‌تک اصناف که با مردم ارتباط مستقیم دارند هم به دلیل همکاری مناسب تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: مسئولان امنیتی و انتظامی نیز در بحث کشف قاچاق بسیار خوب عمل کردند و میزان بالای کشفیات نشان از جدیت ماموران امنیتی و انتظامی در پیشگیری از قاچاق کالای اساسی دارد که نگذاشتند این اقلام از استان خارج شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: سازمان تعزیرات نیز به عنوان دستگاه مجری قانون به خوبی پای کار بود و اقدامات مناسبی در سطح استان انجام گرفت که تمام اقدامات در رسانه ها به اطلاع مردم رسید.

وی با اشاره به دیدار خود با تشکل های کشاورزی استان، افزود: برنامه ریزی و انسجام در پشتیبانی از تشکل های کشاورزی موجب شده این تشکل ها نسبت به گذشته با کمترین مشکلات روبرو باشند و بانک کشاورزی نیز عملکرد خوبی در این حوزه داشته است.

خرّم با اشاره به اینکه در ۷۰ روستای استان نانوایی وجود نداشته و آرد خود را از بازار آزاد تامین می کنند، گفت: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل غله استان باید نحوه تامین آرد این روستاها را به صورت جدی پیگیری کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: وضعیت بازار به گونه ای است که اگر دستگاه های مسئول به جد پیگیر موضوعات نباشند هر آن احتمال مشکل وجود دارد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تمام مسئولان استان در اجرای مهم ترین اهداف دولت برای ارایه خدمات مطمئن، موثر و عادلانه پای کار هستند تا شاهد رضایت‌مندی مردم باشیم.