ناو جنگی روسیه دو موشک پیشرفته آمریکایی را سرنگون کرد

وزارت دفاع آمریكا اعلام كرد: كشتی جنگی روسی كارلیا (كشتی شناسایی نظامی) با فاصله كمتر از دو كیلومتر به آب های سرزمینی ایالات متحده نزدیک شده و دو موشک پیشرفته اس ام-۶ آمریكا را از كار انداخته است.

به گزارش اسپوتنیک، این وزارتخانه افزود: طبق اطلاعات اولیه، ما در مورد استفاده از سیستم خلاء الکترونیکی ناشناخته اما بسیار قدرتمند صحبت می کنیم.

وزارت دفاع آمریكا ادعا می كند، كه در ابتدا ردیاب های آمریكایی نتوانسته اند از نزدیكی یک ناو جنگی روسی به آب های سرزمینی آمریكا جلوگیری كنند و پس از آنكه به فاصله فقط یک مایلی دریایی از آبهای سرزمینی آمریكا نزدیک شد، معلوم شد كه خدمه کشتی كارلیا از طریق تداخل در سیستم های ایالات متحده، دو موشک از سیستم پیشرفته پدافند هوایی / دفاع موشکی آمریکا را سرنگون کردند.

پنتاگون تأكید می كند كه در حال حاضر ارتش هیچ مدرکی ندارد، با این حال طبق گفته فرماندهی ارتش آمریكا، دلیل این امر اقدامات كشتی جنگی روسیه بوده است. همه چیز فقط زمانی مشخص شد که آزمایش موشک آمریکایی با شکست کامل به پایان رسید. هدف از این آزمایشات نشان دادن توانایی ناوشکن در پرتاب موشک های اس ام-۶ بود. اما در نهایت، هر دو موشک نتوانستند اهداف خود را رهگیری کنند.

وزارت دفاع ایالات افزود: گرچه شواهدی مبنی بر اصابت موشک آمریكا به هدف خود در نتیجه برخورد كشتی روسی وجود ندارد، ولی ما همه موارد را روشن خواهیم كرد. تحقیقات در مورد علت واقعی این حادثه در حال نزدیک شدن به نتایج است.

این وزارتخانه خاطر نشان شد: موشک اس ام-۶ توسط ایالات متحده برای انجام بسیاری از ماموریت های مختلف ساخته شده است، که در آن وظیفه اصلی رهگیری است.

لازم به ذکر است که چنین اطلاعاتی قبلاً نیز گزارش شده بودند، با این حال پنتاگون برای اولین بار اعلام کرد که روسیه واقعاً می تواند در این حادثه نقش داشته باشد.

About Author