نظارت بر بازار باید برای مردم ملموس باشد

روز سه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: اقدامات یک ماه گذشته در زمینه نظارت بر بازار استان، حاکی از روند رو به بهبود است، اما این اقدامات باید برای مردم ملموس و محسوس باشد که در حال حاضر این احساس در بین مردم وجود ندارد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازرسی و نظارت جدی و اثرگذار بر بازار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز، گفت: هرگونه افزایش قیمت در بازار استان بدون اطلاع و هماهنگی ستاد تنظیم بازار ممنوع است.

وی از دستگاه‌های متولی تنظیم بازار خواست تا متناظر با افزایش قیمت‌های بدون ضابطه، اقدام عملی انجام دهند و افزود: نباید به جداول و آمار و ارقام تورم دل خوش کنیم، بلکه مهم، اثرگذاری اقدامات در معیشت مردم است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالاهای اساسی در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز را ضروری دانست و گفت: این نمایشگاه‌ها باید با محوریت اتحادیه‌ها و اصناف برپا شوند و ضمناً از نظر ظاهری، در شأن مردم و با حفظ عزت و کرامت آنها باشند تا مردم با رغبت و لذت بیشتری خرید کنند.

وی با تاکید بر اینکه جلوی هر حرکتی برای افزایش قیمت اقلام پرمصرف در بازار شب عید باید گرفته شود، افزود: اقدامات نظارتی و بازرسی در این زمینه باید اثر بازدارندگی داشته باشد.

رحمتی با اشاره به لزوم عرضه مناسب کالاهای مورد نیاز مردم در شب عید، گفت: به هیچ عنوان نباید کالای مورد نیاز مردم، انبار شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به گزارش شاخص‌های تورمی استان که بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: این شاخص‌ها نشان می‌دهد که برخی از مسائل در استان ما ریشه تاریخی دارد که باید این ریشه‌ها را شناسایی کنیم.

رحمتی با بیان اینکه مردم ما از عدم اثرگذاری اقدامات در حوزه تنظیم بازار گله‌مند هستند، افزود: گزارش‌های کلی دردی را دوا نمی‌کند، بلکه باید نقشه‌های عملیاتی و اجرایی داشته باشیم.

در این جلسه گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص شاخص‌های تورمی، گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان درخصوص تنظیم بازار محصولات کشاورزی و گزارش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان درخصوص تمهیدات بازار شب عید و برپایی مراکز فروش و عرضه مستقیم کالا ارائه شد.

About Author