نیروهای مسلح حصار مستحکم در برابر تهدیدهای دشمن هستند

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: نیروهای مسلح ما حصار مستحکم و سپر دفاعی کشور در برابر تهدیدهای سخت دشمنان بیرونی و درونی هستند.
فرمانده کل قوا در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح فرمودند: عزیزان من، افتخار نیروهای مسلح ما این است که نیروهای مسلح در کشور عزیز ما حصار و قلعه‌ مستحکمی هستند برای کشور و ملت. همان طور که امیرالمؤمنین فرمود: «فَالْجُنُودُ بِإِذْنِ‏ اللَّهِ‏ حُصُونُ‏ الرَّعِیَّة»؛
ایشان افزودند: این به معنای واقعی کلمه در کشور ما تحقق پیدا کرده و امروز سازمان‌های نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج به معنای واقعی کلمه سپر دفاعی در برابر تهدیدهای سخت دشمنان بیرونی و درونی هستند.
فرمانده کل قوا گفتند: امنیت یک کشور زیرساخت اساسی است برای همه‌ فعالیتهای در جهت پیشرفت. امنیت مهمترین مسئله‌ای است که در نگاه به نیروهای مسلح باید مورد توجه قرار بگیرد.
ایشان تاکید کردند: آن کسانی که با توهّم تکیه به دیگران گمان می‌کنند که امنیتشان را می‌توانند تأمین کنند بدانند که سیلی این را به زودی خواهند خورد.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از بیاناتشان فرمودند: در منطقه‌ خود ما حضور ارتش‌های بیگانه از جمله ارتش آمریکا مایه‌ ویرانی و جنگ‌افروزی است. همه باید سعی کنند که کشورها را مستقل، ارتش‌ها را مستقل، متکی به ملت‌ها و هم‌افزای با ارتش‌های دیگر همسایگان و دیگر ارتشهای منطقه قرار بدهند. صلاح این منطقه در این است. آمریکا پس از بیست سال کشتار و جنایت در افغانستان حکومت را به طالبان داد و خارج شد!
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ارتش آمریکا که مجهز به همه انواع تجهیزات گوناگون، متعارف و فوق متعارف است، وارد کشور همسایه‌ ما، افغانستان شد برای اینکه حکومت طالبان را سرنگون کند. بیست سال در این کشور ماندند و کشتار و جنایت کردند و اشغال کردند و مواد مخدر را ترویج و زیرساخت‌های محدود این کشور را نابود کردند، بعد از بیست سال حکومت را به طالبان دادند و خارج شدند.

About Author