ورود دیوان محاسبات به پروژه رها شده موزه فرش تبریز

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان شرقی، خاطر نشان کرد: طولانی شدن زمان احداث پروژه ها، موجب هدر رفت بیت المال و افزایش قیمت تمام‌شده‌ می شود.

به گزارش ساقی آذربایجان، با هدف تحقق سیاست محوری کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات و مقابله با ترک فعل‌ها، مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان شرقی از پروژه نیمه کاره احداث موزه فرش تبریز با حضور مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی بازدید کرد.

در این بازدید، محمدرضا کردلو ضمن ابراز تاسف از تعطیلی ۵ ساله پروژه اظهار داشت: این پروژه امروز به دلیل تعطیلی به ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد تا تکمیل شود در حالی اگر پروژه با تعطیلی مواجه نمی شد هزینه ها به مقدار قابل توجهی پایین بود.

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان شرقی با بیان اینکه دیوان محاسبات در حمایت از اتمام پروژه‌های نیمه تمام برای کاهش اتلاف در بیت المال مصمم است خاطر نشان کرد: طولانی شدن زمان احداث پروژه ها، موجب هدر رفت بیت المال و افزایش قیمت تمام‌شده‌ می شود.

وی در پایان اجرای رای هیات داوری مبنی بر اجرای ماده ۴۸ شرایط عمومی پیمان پیرامون خاتمه قرارداد با پیمانکار و همچنین انتخاب مشاور ذیصلاح برای امر نظارت بر پروژه موزه فرش تبریز را به مسئولین ذی ربط خاطر نشان نمود.

لازم به ذکر است پروژه موزه فرش تبریز که از سال ۸۱ شروع شده، به دلیل اختلافات کارفرما با پیمانکار و ناهماهنگی مهندس مشاور طراح بیش از ۵ سال است که علیرغم قرار گرفتن در بافت تاریخی مشرف به مسجد کبود، رها شده و موجب انتقادات گسترده شهروندان شده است.