وزیر کشور باید پاسخگو باشد!

قابل قبول نیست که از کنار چنین حوادثی به سادگی بگذریم و مسئولین امر را متوجه مسئولیت، قصور و کوتاهی‌هایشان نکنیم. معتقدم این موضوع باید در مجلس بررسی شود و مسئولان ذی‌ربط و وزیر کشور بایستی در مجلس توضیح دهند تا ابعاد قضیه روشن شود.

غلامرضا نوری قزلجه، رئیس فراکسیون مستقلین مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا در این حادثه از سوی وزیر کشور قصوری رخ داده است، به دیده‌بان ایران گفت: «ابتدا به خانواده‌های داغ دیده این حادثه و ملت شریف ایران تسلیت می‌گویم. حادثه بسیار ناگواری بود و شکی نیست این اقدام از سوی جنایتکارانی صورت گرفته که بدخواهان ملت ایران هستند و حتما هم از آبشخور صهیونیست آب می‌خورند. اما فارغ از اینکه چه کسانی عامل و آمر بوده‌اند، نوع عملیات و زمان و مکان این اجتماع از پیش تعیین شده و محل‌ها برای نیروهای امنیتی مشخص بود، بنابراین این موضوعات باید پیش‌بینی می‌شد و تمهیدات امنیتی لازم با دقت انجام می‌گرفت.»

این نماینده مجلس ادامه داد: «از این رو این حادثه هم ناراحت کننده است و هم متاسفیم که چنین اتفاق ناگوار و فاحشی رخ داده است. قابل قبول نیست که از کنار چنین حوادثی به سادگی بگذریم و مسئولین امر را متوجه مسئولیت، قصور و کوتاهی‌هایشان نکنیم. معتقدم این موضوع باید در مجلس بررسی شود و مسئولان ذی‌ربط و وزیر کشور بایستی در مجلس توضیح دهند تا ابعاد قضیه روشن شود. حتما باید با کسانی که کوتاهی داشتند برخورد جدی شود چراکه مسئله امنیت در کشور ما بسیار مهم است و در این حوزه با کسی تعارف نداریم.»

نوری قزلجه درخصوص اینکه آیا هفته آینده مجلس از وزیر کشور سوال می‌پرسد، عنوان کرد: «این مهم را هیات رئیسه باید تصمیم بگیرد ولی ما انتظار داریم و این درخواست را هم منتقل خواهیم کرد.»

About Author