پروازهای حج از 22 خرداد ماه از فرودگاه تبریز آغاز می شود

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی اعلام کرد : پروازهای حج تمتع امسال از ۲۲ خرداد آغاز و طی آن یک هزار و 571 زائر توسظ شش پرواز به طور مستقیم به مدینه اعزام خواهند شد. رامین آذری درجلسه هماهنگی عملیات حج فرودگاه تبریز افزود: این تعداد زائر در مدت سه روز از این فرودگاه به مدینه منوره […]

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی اعلام کرد : پروازهای حج تمتع امسال از ۲۲ خرداد آغاز و طی آن یک هزار و 571 زائر توسظ شش پرواز به طور مستقیم به مدینه اعزام خواهند شد.
رامین آذری درجلسه هماهنگی عملیات حج فرودگاه تبریز افزود: این تعداد زائر در مدت سه روز از این فرودگاه به مدینه منوره اعزام خواهند شد.
وی با اشاره به آمادگی این فرودگاه برای انجام مطلوب این پروازها، اظهار داشت: فرودگاه تبریز از ۱۷ فرودگاه کشور برای انجام پروازهای حج امسال است که از هفته ها قبل عملیات آماده سازی ترمینال حج این فرودگاه آغاز شده است.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: تا زمان آغاز پروازها، نواقص احتمالی موجود در فرودگاه برطرف و زیرساخت های این ترمینال آماده میزبانی از زائران مدینه منوره خواهد شد.
آذری، ادامه داد: برای اعزام این زائران روزانه ۲ پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از فرودگاه تبریز انجام خواهد و کلیه نهادها و ارگان های مسوول در این پروازها، با آمادگی کامل به استقبال زائران سرزمین وحی خواهند رفت.
فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، در سال گذشته شاهد توسعه پروازهای داخلی و بین‌المللی بوده و می‌رود که با تقویت زیرساخت‌ها و گسترش شبکه پروازی به هاب فرودگاهی منطقه شمال-غرب کشور بدل شود.
بنا بر این گزارش تبدیل شدن به یک هاب منطقه‌ای و بین‌المللی، به غیر شبکه پرواز گسترده به زیرساخت‌های فرودگاهی نیز نیاز دارد و در حال حاضر فرودگاه تبریز از امکاناتی چون باند طویل برای نشست‌ و برخاست‌ هواپیماهای پهن‌پیکر، اپرون با ظرفیت پارک ۱۲ فروند هواپیما و تجهیزات کمک ناوبری مانند ILS و DVOR/DME برخوردار است، اما نیاز به توسعه ترمینال در این فرودگاه احساس می‌شود.
احداث یک ترمینال ۱۸ هزار متری در فرودگاه شهید مدنی تبریز برنامه ریزی شده است که یکی از پروژه‌های مهم عمرانی این فرودگاه به شمار می‌رود.