کمبود تخت و دستگاه اکسیژن در اردبیل آزاردهنده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شهرام حبیب‌زاده در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت حاد و بحرانی کرونا در استان اردبیل و افزایش روزافزون بیماران بستری دلتا کرونا در این استان اظهار کرد: تعداد بیماران بستری بدحال کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از مرز ۹۰۰ نفر عبور کرده و روزانه بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ نفر نیز به صورت سرپایی و موقت داروهای ضد کرونا را دریافت می‌کنند.
به گزارش ساقی آذربایجان وی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت بیمارستان‌های استان به ویژه در اردبیل نگران‌کننده است به طوری که علاوه بر تخت‌های تمام بیمارستان‌ها و مراکز مجهز شده، تعداد زیادی از بیماران در راهروها و محوطه‌های بیمارستان‌ها خدمات موقت و سرپایی را دریافت می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه آمار فوتی‌های کرونا در این استان از دو هزار نفر در ۱۸ ماه گذشته عبور کرده است، گفت: روزانه ۱۰ تا ۱۵ نفر فوتی کرونا در این استان گزارش می‌شود که در شبانه‌روز گذشته نیز شش نفر در این استان بر اثر کرونا جان باختند.
حبیب‌زاده به افزایش ۳۲ تخت جدید کرونایی در مراکز بیمارستانی استان اشاره کرد و افزود: به هیچ وجه این تعداد جوابگوی سیل بیماران مراجعه‌کننده به اورژانس‌ها، مراکز درمانی و بیمارستانی نیست و شرایط به حدی ناگوار است که ما از سایر استان‌ها برای تأمین برخی از کمبودها تجهیزات درخواست کردیم که امیدواریم هر چه سریعتر این تجهیزات فراهم آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در مورد کمبود سرم و برخی دیگر از اقلام دارویی مورد نیاز برای مداوای بیماران کرونایی خاطر نشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده تا دو روز آینده کمبودها در این زمینه برطرف خواهد شد و ما بیمارستان‌ها و همچنین داروخانه‌ها را با تأمین داروها و سرم مورد نیاز شارژ خواهیم کرد.

About Author