۵۸۰۰ دانش آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد!

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه۸۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: ۶۵ هزار خانواده مستمری بگیر در استان وجود دارد.

غلامعلی ملامهدی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: همان‌طور که رهبر کبیر انقلاب فرموده‌اند، مسوولیت یک فرصت مناسبی است که اگر برای خدمت به مردم باشد و امید است ما این را پیشه راه خود قرار دهیم.

وی افزود: ما توفیق این را داریم که در خدمت به خلق تلاش کنیم و باید قدردان آن باشیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه بعد از ۲۲ روز از پیروزی انقلاب اسلامی کمیته امداد حضرت امام (ره) توسط دستور امام خمینی(ره) تشکیل شد، گفت: این نهاد برای حل مشکلات نیازمندان آن زمان تشکیل شد و این نشان دهنده فکر و اهمیت نیازمند از منظر امام رحمت الله را نشان می‌دهد.

۸۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی

وی با اشاره بر اینکه ۸۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند،گفت: ۶۵ هزار خانواده مستمری بگیر نیز در استان وجود دارد.

ملامهدی با تاکید بر اینکه ۶۷۰ میلیارد تومان سالانه حقوق به نیازمندان در استان پرداخت شده است، گفت: ۶۰۰ سری جهیزیه به ارزش ۲۲ میلیارد تومان در ده ماهه گذشته خریداری شده است؛ در ایام‌الله دهه فجر نیز ۵۴۰ سری جهیزیه نیز پرداخت خواهد شد.

وی افزود: ۷۰ زوج نیز پشت نوبت هستند که جهیزیه آنها تا نیمه شعبان اعطا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان داشت: در راستای وام کارگشایی، ۱۱۱ میلیارد تومان تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه در ۱۰ ماهه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: دو هزار و ۸۰۰ دستگاه  اعم از یخچال، بخاری، آبگرمکن، کولر برای مددجویان کمیته امداد اعطا شده است که ارزش ریالی آن ۱۷ میلیارد تومان است.

ملامهدی گفت: برای ۶۰۰ خانواده انشعاب آب، برق و گاز اعطا شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای ۴۷ هزار و ۵۰۰ نفر خدمات ویژه سلامت و درمانی در ۱۰ ماهه گذشته داده شده است که ارزش ریالی آن ۹ میلیارد تومان بود.

۱۵۰۰ بیمار صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره بر یک هزار و ۵۰۰ نفر بیمار صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد استان اشاره کرد و گفت: ۵ میلیارد تومان برای درمان آنها اعطا شده است.

وی گفت: با همکاری وزارت بهداشت و درمان به یک هزار و ۸۰۰ زن باردار دچار سوتغذیه کمک شده است.

ملامهدی ادامه داد: ۲ هزار و ۳۰۰ بیمه روستایی داده است که دو میلیارد و ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و یک هزار و ۹۰۰ نفر نیز بیمه تامین اجتماعی شده است که هزینه‌کرد برای آنها ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود.

وی به بیمه یارانه‌ای اشاره کرد و گفت: دو میلیارد تومان از این بابت هزینه شده است.

اعتبار ۲۸ میلیارد تومانی برای نامه‌های سفر ریاست جمهوری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ۱۴ هزار و ۷۰۰ نامه در راستای سفر ریاست جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: ۲۸ میلیارد تومان دولت برای رسیدگی به این نامه‌ها اعتبار تخصیص یافته است.

هیچ کدام از خدمات کمیته امداد پشت نوبتی ندارد

وی متذکر شد: هیچ کدام از خدمات کمیته امداد پشت نوبتی ندارد زیرا وظیفه ذاتی ما حمایت است و بر این اساس در سریع‌ترین زمان به مشکلات مردم رسیدگی می‌شود.

ملامهدی با تاکید بر اهمیت توانمندسازی مددجویان گفت: اشتغال، مسکن، فرهنگی و حقوقی چهار موضوع توانمندسازی است که ما پیش گرفته‌ایم.

افتتاح یک هزار مسکن

وی ادامه داد: امسال باید یک هزار مسکن در حاشیه و روستا احداث کنیم و الحمدالله به این میزان نزدیک شده‌ایم و تا ۱۴ اسفند تماما به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: نزدیک به دو هزار و ۲۰۰ فضای جانبی، دو هزار تعمیرات مسکن، خریداری ۵۹ باب مسکن، ۶۵۰ مورد لوله‌کشی مساکن نیز از دیگر اقدامات جانبی در راستای مسکن در کمیته امداد بود.

وی ابراز کرد: ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل مسکن عمران نیز به مددجویان تحویل داده شده است.

ملامهدی به خدمات کمیته امداد در روستای پشتاب اشاره کرد و گفت: ۲۴ مسکن در این روستا افتتاح شد و همچنین ایجاد پنل خورشیدی برای بسترسازی اشتغال و تهیه انرژی در این روستا اتفاق افتاده است.

همکاری ۳۳۰ وکیل افتخاری

وی گفت: ۳۳۰ وکیل افتخاری با کمیته امداد استان همکاری می‌کند و به مشکلات حقوقی مددجویان و موضوع آموزش آنها رسیدگی می‌کنند.

۵۸۰۰ دانش آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: نزدیک به ۲۰ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز و سه هزار و ۴۰۰ دانشجو تحت پوشش داریم و ۲۶۰ دانش‌آموز نخبه و ۸۳ نفر دانشجوی نخبه و یک نخبه ورزشی نیز در بین آنهاست.

وی افزود: ۶۸۰ نفر قبولی در کنکور از میان فرزندان تحت پوشش کمیته امداد در استان داریم. به طوریکه رتبه ۲۵۰ تا ۲۶۰ تحت پوشش کمیته امداد است.

About Author