آغاز ثبت‌نام سهمیه ۱۵ هزار واحدی زنجان در طرح جهش تولید مسکن

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در طرح جهش تولید مسکن، ساخت سالانه ۱۵ هزار واحد مسکونی در سال پیش‌بینی شده است.
به گزارش ساقی آذربایجان سعید شاهین‌فر اظهار کرد: ثبت‌نام در طرح جهش تولید مسکن از چند روز گذشته آغاز شده و افراد فاقد مسکن که بند (ج) آن‌ها سبز است، می‌توانند با مراجعه به سامانه saman.mrud.ir نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه برای استان زنجان احداث سالانه ۱۵ هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: ساخت این تعداد مسکن در سال با همکاری بنیاد مسکن، بخش خصوصی (خود مالکی) و تعاونی‌ها انجام می‌شود.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان یادآور شد: سبز بودن فرم (ج) متقاضی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهری که متقاضی مسکن است، از شرایط متقاضیان برای طرح جهت تولید مسکن محسوب می‌شود.
این مسئول تعداد افرادی که در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تایید نهایی شده‌اند را بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر برشمرد و گفت: در شهر زنجان ۲۰۱ هکتار زمین برای احداث واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده است و پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها از اجرای فونداسیون تا سقف دوم است.
شاهین‌فر خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته یعنی طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ به طور متوسط ۳۹۷۵ واحد مسکونی در سال از سوی بخش خصوصی در مناطق شهری ساخته شده است.

About Author