آغاز ساخت اولین شهرک فناوری‌های پرتوی کشور در بناب

با حضور معاون سازمان انرژی اتمی ایران، نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین محلی کلنگ احداث اولین شهرک فناوری های پرتوی کشور در شهرستان بناب به زمین زده شد.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران در آیین کلنگ زنی این پروژه با اشاره به نقش فناوری های پرتودهی در بسیاری از صنایع بویژه کشاورزی گفت: این شهرک با مشارکت بخش خصوصی برای راه اندازی واحدهای پرتودهی ایجاد می شود.

صولت ثنا افزود: پرتودهی در ماندگاری مواد غذایی نقش مهمی دارد و راه اندازی این شهرک به رونق تولید و صادرات محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی کمک شایانی خواهد کرد.

وی با دعوت از  همه سرمایه‌گذاران شمال غرب کشور برای سرمایه گذاری در این شهرک خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی امکانات صنعتی هسته ای و پرتودهی را در این منطقه توسعه و رونق می دهد و زیرساخت های لازم را برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران به شکل مطلوبی فراهم می کند.

گزارش فارس حاکی است، شهرک فناوری پرتودهی بناب در زمینی به مساحت ۵۰۰ هکتار در مجاورت مجتمع پرتودهی فرآیند شمال غرب کشور ساخته می شود.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده و به لحاظ گسترش و فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی این شهرستان یک شهر صنعتی بشمار می آید.

About Author