آمریکا و اروپا تا ماه سپتامبر مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کنند

«الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد که آمریکا و اعضای اروپایی برجام تا ماه سپتامبر آینده مکانیسم ماشه را فعال خواهند کرد. کوهن که با شبکه «آی۲۴ نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، گفت که غرب نمی‌تواند بیش از این در مواجهه با برنامه هسته‌ای ایران کوتاه بیایند.

“الی کوهن”، وزیر خارجه رژیم صهیونسیتی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی با آی ۲۴ نیوز پیش‌بینی و ادعا کرد که کشورهای غربی تا پیش از هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر، مکانیسم ماشه (اسنپ‌بک) علیه ایران را فعال خواهند کرد.

وی در ادامه مدعی شد: اسرائیل تمامی گام‌های لازم برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای را اتخاذ خواهد کرد. ایران اولین کشور حامی مالی تروریسم جهانی است.

کوهن در بخش دیگری از صحبت‌های خود مدعی شد: آمریکا و اروپا نمی‌توانند دیگر درخصوص مسئله ایران در گوشه‌ای بایستند. ایران نزدیک به اورانیوم با غنای ۹۰ درصد است و این کشور به روسیه برای جنگ در اوکراین تجهیزات می‌دهد.

وی در ادامه ادعا کرد: آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی تا پیش از مجمع عمومی سازمان ملل در سازمان ملل مکانیسم ماشه در رابطه با ایران را فعال می‌کنند.

این مقام صهیونیستی در انتهای صحبت خود مدعی شد که این رژیم برای مقابله با دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای از تمامی گزینه‌ها از جمله حمله نظامی به ایران استفاده خواهد کرد.

شبکه خبری «بلومبرگ» روز یکشنبه در گزارشی مدعی شده بود که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم توسط ایران را تأیید کرده‌اند.

در ادامه این ادعاها آمده است که این درجه از غنی‌سازی تنها شش درصد کمتر از میزانی است که برای تولید بمب هسته‌ای نیاز است.

بلومبرگ همچنین مدعی شد که بازرسان اکنون باید مشخص کنند آیا ایران عامدانه اورانیوم را تا این درجه غنی‌سازی کرده یا به‌صورت ناخواسته آبشارهایی از صدها سانتریفوژ پیشرفته با سرعت چرخش بالا باعث تولید اورانیوم تا این سطح شده‌اند.

در ادامه آمده است که این این بالاترین میزان غلظت اورانیوم یافت‌شده توسط بازرسان آژانس در ایران است.

About Author