ابلاغ احیای فاز دوم نرم افزاری دریاچه ارومیه

استاندار آذربایجان غربی گفت: فاز دوم و نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه برای اجرا ابلاغ شده است. به گزارش ساقی آذربایجان،محمدصادق معتمدیان در دیدار با معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: در این طرح بر اساس بازنگری در حوزه‌های کشاورزی و اصلاح الگوی کشت، با لحاظ نیازهای مردم برنامه ریزی لازم انجام شده است. وی […]

استاندار آذربایجان غربی گفت: فاز دوم و نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه برای اجرا ابلاغ شده است.
به گزارش ساقی آذربایجان،محمدصادق معتمدیان در دیدار با معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: در این طرح بر اساس بازنگری در حوزه‌های کشاورزی و اصلاح الگوی کشت، با لحاظ نیازهای مردم برنامه ریزی لازم انجام شده است.
وی با تشریح وضعیت آذربایجان غربی در حوزه‌های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، عمرانی، امنیتی و اجتماعی، افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آذربایجان غربی در حوزه‌های مختلف، به دنبال ریل گذاری مسیر توسعه استان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های ملی و استانی و بسیج همه امکانات در این زمینه هستیم.
استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به روند برگزاری سفرهای شهرستانی در استان گفت: سفرهای شهرستانی در استان با برنامه ریزی کامل، هدفمند و به صورت میدانی در راستای حل مشکلات مردم انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اهتمام ویژه دولت سیزدهم برای اتمام پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه در ۲ حوزه سخت افزاری و نرم افزاری دسته بندی شده که در حوزه سخت افزاری ساخت سدها و احداث تونل در دستور کار بوده و روند احداث تونل با استفاده از ظرفیت‌های داخلی به پایان رسیده است و در حال حاضر برای بهره برداری کامل از آن، دستگاه‌های تی بی ام در حال خروج از تونل هستند.
معتمدیان توجه به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را یکی از مهمترین اولویت‌های استان در جهت توسعه و رشد اقتصادی آذربایجان غربی عنوان کرده و افزود: برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی استان و کمک به احیا و توسعه این واحدها، یکی از روزهای هفته برای تحقق شعار سال اختصاص دادیم.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در ۱۷ هفته یکشنبه‌های حمایت از تولید، ضمن دیدار حضوری با ۴۰ سرمایه گذار، از ۳۱ واحد تولیدی و صنعتی بازدید و از ۹۹ مصوبه برای حل مشکلات این واحدها، ۴۳ مصوبه اجرایی و ۵۷ مصوبه نیز در حال اجراست‌.
معتمدیان همچنین توجه به محرومیت زدایی و توزیع متوازن امکانات را از دیگر اولویت‌های استان عنوان کرده و یادآور شد: با جدیت پیگیر استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی در کنار اعتبارات دولتی، جهت توسعه متوازن آذربایجان غربی هستیم.

وی با تاکید بر اقتصادی کردن حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌های این حوزه در استان، افزود: در بخش حمل و نقل هوایی، با داشتن ۳ فرودگاه و در بخش حمل و نقل ریلی با توجه به مرزهای بین المللی که آذربایجان غربی دارد، به دنبال بهره وری اقتصادی از این زیرساخت‌ها در استان هستیم.

توسعه ناوگان حمل و نقل، توسعه زیرساخت‌های گمرکی در راستای روان سازی فعالیت‌های مرزی، توسعه و ایجاد مسیرهای جدید ترانزیتی برای دستیابی به بازارهای جدید صادراتی، حضور هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری دولتی و نیمه دولتی برای سرمایه گذاری در استان، کمک بیشتر دولت برای اتمام پروژه‌های عمرانی در استان از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.