اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل تالار مرکزی ارومیه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص ۴۰ میلیاردتومان برای تکمیل، توسعه و بهره برداری از تالار مرکزی ارومیه خبر داد.
محمدمهدی اسماعیلی در آئین افتتاح تالار مرکزی ارومیه اظهار کرد: ۴۰ میلیارد تومان توسط رئیس جمهور برای تکمیل، توسعه و بهره برداری از تالار مرکزی ارومیه تخصیص یافت که به عنوان آبروی شهر مطرح است.
وی با بیان اینکه در کشور ۱۵ مجموعه مشابه تالار ارومیه آماده شده و اعتبار فوق العاده‌ای برای این افتتاح‌ها تخصیص یافته که حدود ۲۵ میلیارد تومان است، عنوان کرد: مجموعه فرهنگی سردشت هم تکمیل نشده بود که پنج میلیارد تومان را امروز برای اتمام این مجموعه تخصیص دادیم تا نماد خوبی برای مصدومان شیمیایی سردشت باشد.
اسماعیلی ادامه داد: بسیاری از ایرانیان به ویژه نوجوانان و جوانان شاید ندانند که سردشت کجا است و چه اتفاقی در آن افتاده و بر همین مبنا لازم است که سردشت به ایرانیان و جهانیان شناسانده شود.
مراکز فرهنگی به مکان هنرهای وارداتی
تبدیل نکنید
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه تالار مرکزی سردشت باید کانون جوشش هنر و هویت فرهنگی ما باشد، گفت: غربی‌ها سال‌ها دنبال این بودند که هویت ایرانی را در مقابل هویت اسلامی قرار دهند آن‌ها با تمام توان به دنبال هویت زدایی دینی هستند و باید در این زمینه هوشیار باشیم.
وی خطاب به مدیران استانی در مورد استفاده از ظرفیت تالار مرکزی و مراکز فرهنگی، ابراز داشت: مبادا این اماکن را به مکان هنرهای وارداتی تبدیل کنید، اینجا نمادهایی از تاریخ ایرانی اسلامی بایدجاری باشد. فرزندان ما این روزها به جای خواندن اشعار سخیف، باید هنر اصیل را یاد گرفته و با این روش جامعه را به سمت معنویات و جامعه آرمانی سوق دهند.
وی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی خواست تا در مجموعه تالار مرکزی شهر، فکری به حال کتاب هم کنند تا فرصتی برای تعالی فرهنگی باشد.
سلام فرمانده کار ارزشمندی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرود سلام فرمانده که ریتم جذابی دارد و از کودکان تا سالمندان را جذب می‌کند، نمونه کار ارزشمند و اثرگذار است که باید چنین فعالیت‌هایی همه‌گیر شود.
اسماعیلی، مصرف فرهنگی موسیقی و فیلم را در کشور بالا عنوان کرد و ابراز داشت: سرود سلام فرمانده که ریتم جذابی دارد و از کودکان تا سالمندان را جذب می‌کند، نمونه کار ارزشمند و اثرگذار است که باید چنین فعالیت‌هایی همه‌گیر شود.