اختصاص ۷۴ میلیارد تومان برای طرح‌های بازآفرینی شهری اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در استان اردبیل ۷۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است. به گزارش ساقی آذربایجان محبوب حیدری اظهار کرد: طرح‌های خوبی در این حوزه در شهرهای اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر و خلخال در حال اجراست که به تناسب پیشرفت پروژه تأمین منابع از طریق شرکت […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در استان اردبیل ۷۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
به گزارش ساقی آذربایجان محبوب حیدری اظهار کرد: طرح‌های خوبی در این حوزه در شهرهای اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر و خلخال در حال اجراست که به تناسب پیشرفت پروژه تأمین منابع از طریق شرکت بازآفرینی شهری و صدور مجوز لازم انجام می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: در شهر اردبیل بخشی از این طرح‌ها در محلات هدف و هسته مرکزی شهر انجام شده و یا در مرحله اجراست که با به نتیجه رسیدن آنها ساکنان این مناطق از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل احداث طرح‌های عمرانی و خدماتی، بهداشتی و درمانی و همچنین طرح‌های ورزشی را یادآور شد و گفت: ۴۷ میلیارد تومان اعتبار از محل فروش املاک و زمین‌های شرکت بازآفرینی شهری برای نهایی شدن این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.
حیدری افزود: در کنار این امر ۱۵ میلیارد تومان از ردیف اعتباری سال ۹۹ و ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تأمین قیر رایگان به استان اردبیل اختصاص یافته تا در مجموع با این اعتبارات طرح‌های بازآفرینی شهری اجرایی و عملیاتی شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: برای نوسازی بافت‌های فرسوده محدودیتی در پرداخت تسهیلات بانکی وجود ندارد و بانک عامل استان با همراهی مناسب سعی دارد به طرح‌ها و پروژه‌های مصوب تسهیلات مورد نظر را پرداخت کند.
حیدری همکاری خوب شهرداری اردبیل را در احیا و بازسازی مناطق مختلف شهری به ویژه منطقه شهیدگاه و اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی یادآور شد و اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا پایان امسال بخش عظیمی از طرح‌های مصوب و در حال اجرا در مناطق مختلف را به بهره‌برداری رسانده و زمینه استفاده شهروندان را از مزایای این طرح‌ها مهیا کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در چند محله اطراف اردبیل و سکونتگاه‌های غیررسمی طرح‌هایی در حال اجراست تا شهروندان و ساکنان این منطقه بتوانند از زیرساخت لازم به ویژه آب، برق، گاز، فاضلاب و همچنین طرح‌های ورزشی و بهداشتی بهره‌مند شوند.