اعتبار تسهیلات ارزان‌قیمت مشاغل خانگی اردبیل در سال جاری ۳۳۰ میلیارد ریال است

سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، کل اعتبار تسهیلات ارزان‌قیمت مشاغل خانگی در سال جاری را ۳۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
به گزارش ساقی آذربایجان اصغر مناف‌زاده با اعلام جزئیات و نحوه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت: در سال جاری دو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران وظیفه پرداخت تسهیلات این حوزه را بر عهده دارند و متقاضیان به‌نوبت بر اساس ثبت‌نام در سامانه اینترنتی مشاغل خانگی و نظر دستگاه تخصصی به بانک معرفی می‌شوند.
سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به سهم مشاغل خرد و خانگی در اقتصاد استان تصریح کرد: در راستای حمایت از این مشاغل اولویت پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت با طرح‌های پیشران و پشتیبان است.
سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مناف‌زاده تصریح کرد: نظارت بر متقاضیان بهره‌مند از تسهیلات بعد از یک ماه توسط کمیته نظارت شهرستان انجام خواهد شد و با کسانی که تسهیلات را در خارج از کسب‌وکار خود هزینه کرده باشند طبق مقررات قانونی برخورد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که از تسهیلات مشاغل خانگی سال‌های ماضی استفاده کرده باشند، نمی‌توانند مجدداً از تسهیلات برخوردار شوند، مگر ماهیت طرح خود را به شکل کسب‌وکار پشتیبان تغییر دهند.
سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال استان اردبیل گفت: با تصویب قانون ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی در مجلس از سال ۸۹ و با تشکیل ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۱ هزار مجوز مشاغل خانگی تاکنون در استان اردبیل صادر شده است.

About Author