افزایش ضریب ایمنی جاده‌های اردبیل اولویت مهم راهداری است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: افزایش ضریب ایمنی جاده با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده ای از اولویت های مهم راهداری است. به گزارش ساقی آذربایجان، آیدین هاشمی در بازدید از محور اردبیل – نیر با بیان اینکه افزایش ضریب ایمنی جاده با هدف کاهش […]

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: افزایش ضریب ایمنی جاده با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده ای از اولویت های مهم راهداری است.
به گزارش ساقی آذربایجان، آیدین هاشمی در بازدید از محور اردبیل – نیر با بیان اینکه افزایش ضریب ایمنی جاده با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای از اولویت‌های مهم راهداری است، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده به محض مساعد شدن شرایط جوی در استان عملیات خط کشی راه‌ها انجام خواهد شد.
وی در جهت ارتقای ایمنی راه‌ها تسطیح ۹ هزار کیلومتر از حریم راه‌های استان را در سال ۱۴۰۰ یادآور شد و افزود: راهداران پرتلاش در مدت یاد شده ۲۹۸ عدد رمپ ورودی و خروجی را ایمن سازی و ۲۰ هزار کیلومتر از افتادگی شانه راه را رفع کرده اند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از نصب ۳ هزار و ۷۰۰ متر حفاظ در پرتگاه‌ها و آبروها توسط راهداران پرتلاش استان خبر داد و تصریح کرد: در یک سال گذشته بیش از هزار و ۷۰۰ عدد سرعتکاه آسفالتی، پلاستیکی و مجازی تهیه، نصب و ایجاد شده است.
هاشمی تعمیر ۴ هزار و ۹۰۰ شاخه گاردریل های آسیب دیده، نصب هزار عدد استوانه ایمنی در دماغه‌های پربرخورد، تهیه و نصب ۳۷ عدد چراغ چشمک زن، رنگ آمیزی ۱۵ هزار پایه تابلو و علائم، مونتاژ و اصلاح ۸ هزار و ۵۰۰ عدد تابلوی انتظامی و انسداد ۵۰۰ مورد راه‌های دسترسی غیرمجاز را از اقدامات مهم راهداری در سال ۱۴۰۰ برشمرد.
وی عنوان کرد: در جهت دید بهتر رانندگان ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع تابلوهای اطلاعاتی و هشداری تهیه، نصب و تعمیر شده، همچنین بیش از ده هزار عدد تابلوهای الزامی در راه‌ها نصب شده است.
هاشمی با قدردانی از تلاش شبانه روزی راهداران استان در انجام وظایف مربوط به نگهداری راه‌ها افزود: سال گذشته ۶۷۴ هزار متر از شیب شیروانی راه‌ها اصلاح شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل هوشیاری راننده‌ها در جاده را از عوامل بسیار مؤثر در کاهش تصادفات دانست و گفت: راهداران استان با هدف کاهش سرعت، خواب آلودگی و افزایش هوشیاری راننده در جاده حدود ۴۵ هزار متر شیار لرزاننده عرضی و طولی در جاده‌های استان اردبیل اجرا کرده اند.