افزایش ۸۵ درصدی متوفیان حوادث در کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، تعداد افراد متوفی در صحنه حوادث امسال را ۵۶ نفر عنوان کرد که این میزان نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته که ۳۰ نفر بوده، ۸۵ درصد افزایش داشته است.
پیام جلالی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی پنج ماهه نخست امسال جمعیت هلال احمر استان به ۴/۸ هزار نفر حادثه دیده امدادرسانی کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۸۰ نفر حادثه دیده، رشد بیش از ۹۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.
وی تعداد افراد مصدومین امسال را ۱۲۵ نفر اعلام کرد و افزود: علاوه بر این، ۱۱۳ نفر مصدوم توسط امدادگران این جمعیت به مراکز درمانی انتقال داده شده و ۳۸ نفر نیز رهاسازی شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، تعداد افراد متوفی در صحنه حوادث امسال را ۵۶ نفر عنوان کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۳۰ نفر بوده، ۸۵ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه تعداد عملیات‌های انجام شده در سال جاری ۲۱۵ مورد بوده، ادامه داد: این تعداد عملیات شامل حوادث جاده ای ۱۵۱ مورد، زلزله ۲ مورد، آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع ۲ مورد و حوادث کوهستان ۲۰ مورد بوده است.
جلالی،اضافه کرد: امسال توسط جمعیت هلال احمر استان ۷۵۵ نفر در استان اسکان داده شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد بیش از ۷۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.
وی تعداد تیم عملیاتی بکارگیری شده طی پنج ماهه اول امسال را ۴۲۶ تیم برشمرد و افزود: در حوادث امسال ۱۷۵ مورد آمبولانس و ۷۵ مورد خودرو نجات جمعیت هلال احمر کردستان به محل حادثه اعزام شدند.

About Author