افشای جزییات قتل خونین پارک دانشجوی تهران

۹ متهم در پرونده قتل یک جوان در پارک دانشجو پای میز محاکمه رفتند. قتل پارک دانشجو در مهر ماه ۹۷ اتفاق افتاد.در جریان قتل پارک دانشجو یک جوان به دست عده ای دستفروش کشته شد.بعد از قتل پارک دانشجو چند مته دستگیر شدند و رسیدگی به پرونده قتل پارک دانشجو در دادگاه آغاز شد.متهمان قتل پارک دانشجو در دادگاه گناه را گردن همدیگر انداختند. به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، بامداد ۱۳ مهر سال ۹۷ درگیری خونین دسته جمعی در پارک دانشجو منجر به قتل شد.در این درگیری فجیع یک جوان مورد جراحت شدید قرار گرفت و روی تخت بیمارستان جان خود را از دست داد.
یکی از افرادی که به ادعای خودش در درگیری حضور داشت و مقتول نیز از دوستان او بود با حضور در کلانتری ۱۲۹ جامی خودش را تحویل ماموران داد.
این پسر ۲۳ ساله با حضور در دادسرای جنایی تهران پرده از راز جنایت برداشت و گفت: من و مقتول دوستان خیلی صمیمی بودیم اما ازچندیی پیش با هم قهر بودیم. به حمید نیز گفته بودم که او را سر بساط من در پارک دانشجو نیاورد اما او گوش نمی کرد.
وی ادامه داد: شب واقعه مقتول و دوستانش با من تماس گرفتند و گفتند که بیا با هم مشروب بخوریم. به آنها گفتم من اهل مشروب نیستم و نرفتم تا اینکه وقتی به همراه دوستم از سعادت آباد به سمت پارک دانشجو می رفتیم مقتول تماس گرفت و گفت بیا پارک که من هم آمده ام.
این فرد افزود: تعجب کردم که در ساعت ۴ صبح به آنجا آمده است و وقتی به پارک رفتم دیدم مقتول و حمید و دو نفر دیگر نیز آمده اند. مقتول را کنار کشیدم و گفتم چرا با من درست سلام علیک نمی کنی و گاهی کم محلی می کنی. با هم صحبت و بالاخره آشتی کردیم که دوست من در انتها حرفی زد و حمید که مست بود برافروخته شد.
وی ادامه داد: حمید عریان شد و خودزنی کرد و ما او را آرام کردیم اما یکدفعه مقتول با دستفروش ها چهارراه درگیر شد. دلیل درگیری را نفهمیدم اما همه مست بودند و دعوا بالا گرفت.
وی گفت: مقتول چاقو کشید و همه را می زد. فقط من را نزده بود که یکدفعه من رفتم ببینم ایوب چرا چاقو خورده نگو دستفروش های میدان او را از پای درآورده اند.
این فرد ادامه داد: مقتول از پله های تئاتر شهر پایین رفت و به حوض وسط میدان تکیه داد که دو تن از دستفروش ها که بعد از این اقدام شان فراری شده اند با بیش از ۲۰ ضربه میله آهنی به سر و صورت مقتول، او را از پای درآوردند.وی در پایان گفت: مقتول زیر این ضربات در حال نق زدن بود و هرچه من داد زدم او را کشتید بی خیال نمی شدند تا اینکه بعد از رفتن دستفروش اورژانس آمد و مقتول را بردند و من نیز بعد از اینکه فهمیدم مقتول فوت کرده است خودم را تحویل دادم.»
بعد از اعترافات این فرد،ماموران پلیس اقدام به شناسایی و دستگیری شرکت کنندگان در نزاع منجر به قتل کردند و ۹ متهم بازداشت شدند.پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.
اظهارات متهمان قتل در پارک دانشجو
با تکمیل تحقیقات از سوی دادسرای جنایی تهران پرونده با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای جنایی تهران برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و متهمان پای میز محاکمه ایستادند.
متهم ردیف اول به اتهام مباشرت در قتل عمدی در دفاع از خود گفت:«من اتهامم را قبول ندارم.آن شب درگیری به خاطر حرف هایی که مقتول و دوستانش قبلا پشت سر من و دوستانم زده بودند رخ داد اما مقتول چاقو داشت و ضربه با چاقوی خود او وارد شد.ولی ضربه را من وارد نکردم و نمی دانم چه کسی به او با چاقو ضربه زد.»
دیگر متهمان نیز به اتهام قتل عمدی اقرار نکردند و با توجه به تعدد متهمان،رسیدگی به این پرونده با اعلام تنفس از سوی قضات به جلسه بعدی دادگاه موکول شد.

About Author