اقامت بیش از ۱۸ هزار گردشگر ۶ ماهه اول امسال در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: طی ۶ ماهه اول امسال ۱۸ هزار و ۷۵۵ گردشگر در هتل‌ها و سایر تاسیسات گردشگری استان اقامت داشتند که ۱۸ هزارو ۴۶۲ نفر را گردشگر داخلی و ۲۹۳ نفر را گردشگر خارجی تشکیل می‌دهد. امیر ارجمند افزود: این تعداد بیشتر در هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مجتمع‌های […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: طی ۶ ماهه اول امسال ۱۸ هزار و ۷۵۵ گردشگر در هتل‌ها و سایر تاسیسات گردشگری استان اقامت داشتند که ۱۸ هزارو ۴۶۲ نفر را گردشگر داخلی و ۲۹۳ نفر را گردشگر خارجی تشکیل می‌دهد.
امیر ارجمند افزود: این تعداد بیشتر در هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مجتمع‌های گردشگری اقامت داشتند.
وی اضافه کرد: طی این مدت بیش از یکهزار نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و غیره استان زنجان بازدید کردند.
به گفته این مسوول با توجه به تداوم کرونا برای حفظ بیشتر سلامت گردشگران و همچنین جامعه میزبان، هیچ توصیه و دعوتی برای حضور گردشگر در استان نداشتیم، اما تاسیسات گردشگری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مسافرانی که به این استان سفر کردند، خدمات مورد نیاز را ارائه کردند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروزی امسال ۹۸ هزارو ۷۸۱ نفر از جاذبه‌های گردشگری زنجان بازدید کردند که تعداد هفت هزارو ۲۴۳ نفر در استان اقامت داشتند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۷۶ اثر غیرمنقول تاریخی اعم از بنا و تپه و ۲۸ اثر منقول تاریخی (اشیا) و ۶۲ اثر میراث ناملموس استان زنجان در فهرست میراث ملی ثبت ‌شده است.