انباشت بیش از ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان موجودی فعلی کالاهای اساسی در بنادر کشور اظهارکرد: میزان موجودی فعلی کالاهای اساسی در بنادر؛ بیش از چهار میلیون تن است که تناژ کلی کالای اساسی که از ابتدای سال تاکنون از بنادر کشور خارج شده ۱۱٫۴ میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: کل موجودی در انبارها و در کشتی‌های در حال تخلیه کنار اسکله و لنگرگاه ۶ میلیون تن است که با ظرفیت نگهداری کالا برابری می‌کند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت بندر امام خمینی(ره) ادامه داد: در مردادماه امسال در مجموع کالای تخلیه شده از کشتی‌ها در این بندر حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده که میانگین روزانه آن ۴۶ هزار و ۷۵۰ تن و میانگین خروج از بنادر با کامیون و ریل نیز ۵۲ هزار و ۷۹۹ تن است که خوشبختانه خروجی از ورودی بیشتر بوده است و همچنین میانگین کامیونی که در مردادماه به بنادر وارد شدند روزانه ۲ هزار و ۴۵ دستگاه و میانگین واگن نیز ۹۱ واگن بوده است.
وی گفت: در چند روز ابتدای شهریورماه عملکرد بالایی داشتیم و در مجموع میانگین روزانه تخلیه از کشتی ۴۸ هزار و ۳۲۰ تن و خروج از بندر ۶۳ هزار و ۱۲۴ تن بوده و میانگین روزانه تردد کامیون دو هزار ۴۵۳ دستگاه و واگن نیز ۹۲ دستگاه محاسبه شده است.

About Author