بازگشت اخراجی!

انتخابات شورای شهر تبریز به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و نتایج تایید صلاحیت داوطلبان به جز برخی نفرات تاثیرگذار مشخص شده است. در بررسی های قبل برخی دسته بندی ها و افراد تحلیل شده بودند و حال این دومین شماره تحلیل وضعیت دسته بندی ها و افراد پس از تایید صلاحیت هاست.

بازگشت یک اخراجی شورای چهارم

از میان اخراجی های شورای شهر چهارم تبریز که به اتهام فساد اخراج شده بودند، دو تن ثبت نام کرده بودند که هر دو در مراحل اولیه رد صلاحیت شدند، اما در نهایت اکرم حضرتی توانسته صلاحیت خود را از هیات نظارت مرکزی اخذ کند، علی رغم اینکه هیچ وقت به صورت علنی و رسمی احکام پرونده فساد شورای شهر چهارم وشهرداری اعلام نشد اما گفته می شود حضرتی در آن پرونده تبرئه شده است.

اکرم حضرتی که در انتخابات شورای چهارم با عکس های روتوش شده و عنوان بانوی اول فرهنگ رای آورد اما عمر انتخابش به سال آخر شورا دست نرسید و پس از  غیبت های مکرر از شورا کنار رفت، اینبار نیز گمان می رود نتواند جز گزینه های احتمالی انتخاب باشد چون در هر صورت پیش فرض فساد در شورای چهارم را با خود یدک می کشد.

آبدار و دبیری با پرونده های مفتوح یا مختومه؟!

مرتضی آبدار، مدیرکل سابق میراث فرهنگی آذربایجان شرقی و شهرام دبیری رئیس شورای شهر فعلی تبریز از جمله افرادی هستند که در مراحل اولیه بررسی صلاحیت ها، رد صلاحیت شدند و  توانسته اند از هیات های نظارت بالاتر اخذ صلاحیت کنند.

این دو تن در سال های اخیر متهم بوده و سابقه دستگیری داشته اند اما هیچ خبری مبنی بر محکومیت قطعی آنان منتشر نشده است که می توان نتیجه گرفت که پرونده ها مختومه شده اند و یا مفتوح و در حال بررسی هستند.

بازگشت دبیری به دور انتخابات را بسیاری دوپینگ از سوی برخی نمایندگان خاص تبریز قلمداد می کنند، حتی گفته می شود یکی از نمایندگان تبریز دیگر نمایندگان مجلس را برای فشار به هیات نظارت برای تایید صلاحیت دبیری بسیج کرده بود که گویا نتیجه بخش بوده است و متهم به فساد در افکار عمومی تایید صلاحیت شده است، با توجه شائبه ها پیرامون دبیری پس از دستگیری و تایید صلاحیت کنونی وی، لازم است دستگاه قضایی استان نسبت به نتیجه تحقیقات از او روشنگری کند تا افکار عمومی نسبت به موضوع اقناع شود.

افول احتمال پیروزی بازیگران طنز

در میان چهره های ثبت نام کرده برای انتخابات شورای شهر تبریز، چهره های طنز به چشم می خوردند که اکنون سه تن از آنان یعنی رحمان مفاتحی، علیرضا رنجی پور و فریبا اسکندری تایید صلاحیت شده اند، برآورد فضای انتخاباتی تبریز آنگونه که تاکنون نشان می دهد این چهره ها شانس کمی برای راهیابی به شورای شهر را دارند مگر اینکه در روزهای پایانی موجی برای حمایت از آنان بوجود آید، رنجی پور و اسکندری نیز توان بیشتری برای موج سازی برای خود دارند تا مفاتحی و در این مساله همراهی کانال ها و صفحات پرمخاطب طنز ترکی تبریز می تواند تعیین کننده باشد.

انتهای پیام/

About Author