بخش تعاون هنوز به جایگاه شایسته خود نرسیده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بخش تعاون به عنوان یکی از بخش‌های اصلی اقتصاد کشور در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده، اما هنوز به جایگاه شایسته خود نرسیده است.
به گزارش ساقی آذربایجان علی جهانگیری در مراسم تجلیل از تعاونگران برتر استان، با تبریک هفته تعاون، گفت: شاخص‌های حوزه تعاون استان در یک سال گذشته رشد خوبی داشته و عملکرد تعاونی‌ها می‌تواند نقش مهمی در توسعه و رونق این بخش باشد.
وی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در توزیع ثروت و درآمد، گفت: دخالت افراد حقیقی و توزیع متناسب درآمد یکی از راهکارهای رشد اقتصادی است و بر این اساس نقش بخش تعاون در اقتصاد کشور افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت ۴۷۰۰ تعاونی در استان، گفت: تنها یکصد تعاونی در جشنواره تعاونی‌های برتر استان شرکت کرده‌اند که کافی نیست و باید تلاش کنیم تا همه تعاونی‌ها در این جشنواره مشارکت داشته باشند.
وی افزود: این جشنواره بستر مناسبی برای رسیدن به یک شناخت کلی از وضعیت بخش تعاونی و آسیب‌شناسی این بخش است و ضمن آن می‌توان از تجربیات موفق تعاونی‌ها نیز استفاده کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی؛ در این مراسم از یک تعاونی برتر ملی و همچنین ۹ تعاونی برتر استانی و ۷ تعاونی شایسته تقدیر با اهدای لوح سپاس و تندیس جشنواره تجلیل شد.

About Author