تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال می‌کنیم

به گزارش ساقی آذربایجان، در ادامه اظهارنظرهای مداخله جویانه کشورهای غربی درباره ایران، وزیر خارجه آلمان در مصاحبه با روزنامه «بیلد» یک بار دیگر حمایت خود از حوادث اخیر در ایران را اعلام کرد.

منابع رسانه‌ای از برلین پایتخت آلمان خبر دادند که وزیر خارجه این کشور اروپایی یک بار دیگر درباره حوادث اخیر در ایران موضعگیری کرد.

«آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان که پیشتر اظهاراتی مداخله‌جویانه علیه ایران مطرح کرده بود، در مصاحبه با روزنامه «بیلد» در حمایت از اغتشاشات موضع گرفت.

این مقام ارشد آلمانی، ادعای قبلی خود درباره «سرکوب زنان و معترضان» در ایران را تکرار کرد. به گفته او، آلمان از توقیف دارایی‌ها و ممنوع الورودی «افراد مسئول در سرکوب‌ها» اطمینان حاصل خواهد کرد.

یک منبع وزارت خارجه آلمان هفته گذشته خبر داد، آلمان، فرانسه، دانمارک، اسپانیا، ایتالیا و جمهوری چک ۱۶ پیشنهاد برای اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران ارائه داده‌اند. قرار است وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) درباره تحریم‌های جدید تصمیم گیری کنند.

وزیر خارجه آلمان پیشتر در اظهاراتی مداخله‌جویانه از مقامات ایران خواسته بود به اعتراضات به مرگ «مهسا امینی» گوش دهند و مدعی شد زنان در ایران برای حقوق انسانی اولیه خود اعتراض می‌کنند. 

آنالنا بائربوک حالا در مصاحبه با روزنامه بیلد، باز هم ژست دفاع از حقوق زنان و دختران ایرانی گرفت و مدعی شد: «به مردم ایران می‌گویم که ما در کنارتان هستیم و در کنار شما خواهیم ماند».

ادعای وزیر خارجه آلمان در شرایطی مطرح شده که تحریم‌های این کشور علیه ایران ادامه دارد و آلمان  به رغم عضویت در توافق هسته‌ای برجام، همچنان تحریم‌های یکجانبه به رهبری آمریکا علیه ایران را حفظ کرده است.

About Author