تعداد روستاهای متصل به گاز سراسری در آذربایجان‌غربی ۳ برابر شد

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه تعداد روستاهای متصل به گاز سراسری به یک هزار و ۵۳۹ روستا رسیده، گفت: تعداد روستاهای بهره‌مند از نعمت گاز در این استان طی یک دهه گذشته حدود سه برابر شده است.
به گزارش ساقی آذربایجان علیرضا شیخی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه دولت عزم جدی برای گازرسانی به مناطق مرزی و روستایی دارد، افزود: هیچ کمبود اعتباری در این راستا نداریم و حتی مناطق کوهستانی صعب العبور نیز به شبکه گازرسانی متصل خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه به زودی اشنویه در جنوب آذربایجان غربی در بحث اتصال به گاز سراسری، “سبز” خواهد شد و ۱۰۰ درصد روستاهای این شهرستان به شبکه گاز سراسری متصل می‌شوند، اظهار داشت: تمامی خانوارهای شهری این شهر از گاز طبیعی بهره می‌برند.مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۳۳ روستای شهرستان اشنویه هم‌اکنون در دست اجرای گازرسانی قرار دارد، افزود: با بهره برداری از این پروژه ها سه هزار و ۴۰۳ خانوار از گاز طبیعی برخوردار می شوند.
به گفته شیخی، برای اجرای این پروژه های در دست اجرا ، ۲۹۰ میلیارد ریال هزینه برآورد شده است که با بهره برداری از آنان ۴۳ درصد به ضریب نفوذ گاز طبیعی در بین خانوار این شهرستان اضافه می‌شود.
وی افزود: با وجود اینکه این استان یک عقب ماندگی تاریخی در بحث گاز رسانی داشت اما این عقب ماندگی ها را در سایه تلاشهای مضاعف جبران و شاخص بهره مندی از گاز طبیعی در استان از شاخص بهره مندی گاز در کشور بالاتر رفت.
آذربایجان غربی تا یک دهه گذشته یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.
این استان به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که امروز به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

About Author