تلاش برای تبدیل زنجان از مسیر به مقصد گردشگری

استاندار زنجان گفت: مدیریت استان برای تبدیل زنجان از مسیر به مقصد گردشگری تلاش می‌کند. محسن افشارچی در جمع خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های گردشگری استان برای سال آینده، اظهار کرد: از برنامه‌های اصلی ما برای سال آینده ارتقای سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی استان است و در این ارتباط برنامه مفصلی تهیه شده […]

استاندار زنجان گفت: مدیریت استان برای تبدیل زنجان از مسیر به مقصد گردشگری تلاش می‌کند.
محسن افشارچی در جمع خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های گردشگری استان برای سال آینده، اظهار کرد: از برنامه‌های اصلی ما برای سال آینده ارتقای سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی استان است و در این ارتباط برنامه مفصلی تهیه شده است که تا دو هفته آینده نهایی می‌شود.
وی افزود: این برنامه به صورت کمی و با این نگاه که در کجا هستیم و قرار است به کجا برسیم، مورد توجه قرار گرفته است و در این میان بخش گردشگری و میراث فرهنگی اهمیت بسیار زیادی دارد.
به گزارش ساقی آذربایجان،این مسئول ادامه داد: باید با توجه به داشته‌های خود در حوزه میراث فرهنگی، برای چگونگی صیانت و تولید ثروت از آن برنامه‌ریزی شود که متاسفانه سهم گردشگری استان از تولید ناخالص داخلی یک درصد است که رقم بسیار پایینی را نشان می‌دهد.
نماینده عالی دولت در استان زنجان تصریح کرد: تلاش بر این است تا سال آینده و سال‌های بعد این میزان در استان افزایش یابد که این مهم با همکاری‌های بین بخشی، پشتیبانی و برنامه‌ریزی مدون امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین تلاش می‌کنیم این استان در حوزه گردشگری به مقصد تبدیل شود که در این راستا بهره‌گیری از ظرفیت و پتاسیل‌ها می‌تواند نتیجه بهتری را رقم بزند.
استاندار زنجان با بیان اینکه اعطای یکسری وام‌های تکلیفی به عهده بانک‌ها گذاشته شده است، یادآور شد: این میزان تسهیلات با توجه به آورده‌ای که دولت برای بانک‌ها دارد در اختیار صنعت‌گران و متقاضیان دستگاه‌های مختلف قرار خواهد گرفت. سهم بودجه تملک دارایی استان برای سال آینده ۹۰۰ میلیارد تومان است که استان دیگری بودجه بیشتری را کسب کرده و از مسئولان استانی تقاضا دارم با همت و انرژی بیشتری برای تلاش و آبادانی استان گام بردارند.
افشارچی خاطرنشان کرد: برای تلاش در جهت رشد و توسعه استان و تحقق اهداف و برنامه‌های طرح‌ریزی شده و همگامی با مسئولان استان، هیچ اما و اگری پذیرفته شده نیست.