تمدید فراخوان حمایت از شرکت‌های زیست‌بوم نوآوری دانشگاه آزاد

رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید فراخوان حمایتی از شرکت‌های زیست‌بوم نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی با اشاره به استقبال شرکت ها و مراکز تحقیقاتی و فناوری از فراخوان حمایتی صندوق پژوهش و فناوری، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تغییر پارادایم به سوی دانشگاه نسل سوم و چهارم، در حال ایجاد و تثبیت تمامی بسترهای لازم جهت حمایت از فعالیت های فناورانه و نوآورانه است. این دانشگاه علاوه بر تدوین آیین نامه ها و شیوه نامه های حمایتی از فعالیت های فناورانه دانشجویان و اعضای هیات علمی، صندوق پژوهش و فناوری را راه اندازی کرده تا به پشتیبانی مالی و تسهیلاتی از طرح ها نیز بپردازد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، صندوقی نوپا است؛ ولی در همین مدت کوتاه یکساله توانسته منابع خوبی را برای سرمایه گذاری و حمایت از طرح ها جذب کند. در حال حاضر هسته ها و شرکت های دانش بنیان و فناور دانشگاه آزاد می توانند از طریق اطلاع رسانی ها و پایگاه اطلاع رسانی و سایر صفحات مجازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از حمایت ها و سازوکارهای استفاده از تسهیلات صندوق مطلع شوند و در صورت نیاز و کسب امتیازات لازم از این حمایت ها برخوردار شوند.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در همین راستا اعلام کرد: از ابتدای آبان ماه سال جاری، فراخوانی برای حمایت از شرکت های زیست بوم نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده که این فراخوان دومین ابلاغیه از سوی صندوق است. با توجه به درخواست ها و استقبالی که از فراخوان شده بود مهلت ارسال طرح ها که تا ۱۵ آبان ماه بود، با تصویب هیات مدیره این فراخوان تمدید شد و شرکت ها می توانند تا تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۰ طرح های خود را ارسال کنند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار کرد: این طرح در راستای حمایت صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه ازاد اسلامی در حوزه های مختلف فناوری با اعطای ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد ۱۱ درصد و تنفس ۶ ماهه از شرکت های مستقر در فضای دانشگاه آزاد اسلامی که شامل شرکت های اعضای هیات علمی، فارغ التحصیلان و کارمندان دانشگاه است و متقاضیان می توانند برای دریافت و تکمیل فرم ها به آدرس www.azadfund.ir مراجعه کنند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ﻟﯿﻨﮏ ﭘﻮﺳﺘﺮ ﻓﺮﺍﺧﻮﺍﻥ، تفاهم‌نامه، ﺷﯿﻮﻩﻧﺎﻣﻪ ﺍﺟﺮﺍﯾﯽ ﻭ ﻓﺮﻡ ﺧﺎﻡ ﻃﺮﺡ شامل موارد زیر است:
http://azadfund.ir/content/images/2895/farakhn2.jpg
http://azadfund.ir/content/images/2895/tafahomnameh.pdf
http://azadfund.ir/content/images/2895/14000710-shivenameh.pdf
http://azadfund.ir/content/images/2895/formedarkhstetashilat.docx

About Author