ثبات اقتصادی در سال جدید ایجاد می‌شود

-نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: ثبات اقتصادی در سال جدید ایجاد و بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام با توجه به تلاش و پیگیری‌های دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در ارزیابی خود پیرو شرایط تورمی سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ سال گشایش در مسائل اقتصادی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تورم در سال جدید کنترل می‌شود، بیان کرد: همچنین ثبات اقتصادی در سال جدید در کشور ایجاد خواهد شد. همچنین بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام با توجه به تلاش و پیگیری‌هایی که دولت دارد، به بهره‌برداری خواهد رسید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در سال جدید شاهد رشد اقتصادی بالای چهار درصد خواهیم بود، تصریح کرد: همچنین در سال جدید اقدامات در قالب دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و مستقل به مانند چین، هند و روسیه به سرانجام خواهد رسید چراکه این حرکت از ابتدای شروع به کار دولت مدنظر بوده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به شروع مراودات با کشورهایی همچون عربستان بیان کرد: موانع بین راه ایران و عربستان برداشته شده و طبق اخباری سرمایه گذاران این کشور برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند تا در بخش‌های مختلف سرمایه گذاری کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش نفت ایران به بالاترین حد خود رسیده و این روند رو به رشد در سال جدید ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: همچنین ما باید حداقل تا سقف ۲۰ درصد صادرات گاز را بالا ببریم. در حال حاضر حدود ۷ درصد صادرات گاز داریم و با برنامه ریزی هایی که نسبت به بهینه سازی مصرف سوخت داریم می‌توانیم صادرات گاز را بیشتر کنیم اگر این صادرات دوبرابر شود، حدود ۱۲ میلیارد دلار درآمد کسب خواهیم کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به پیشنهادات در زمینه صادرات گاز در برنامه هفتم گفت: در برنامه هفتم توسعه می‌کوشیم تا دولت برنامه ریزی برای افزایش صادرات گاز داشته باشد تا هر سال حداقل رشدی برای این مسئله در نظر بگیرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: همچنین ما در بخش پتروشیمی باید به سمت تکمیل زنجیره ارزش حرکت کنیم و از این خام و نیمه خام فروشی پرهیز کنیم و در این راستا محصولات با ارزش تولید کنیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: برای حمایت از معیشت مردم و ثبات قیمت‌ها هم پیش بینی‌هایی از جمله کارت هوشمند یارانه و یا به عبارتی کالا برگ الکترونیکی مد نظر قرار گرفته است.

About Author