جنگل‌های ارسباران گنجینه ارزشمند ورزقان هستند

فرماندار ورزقان با تاکید بر اینکه جنگل‌های ارسباران گنجینه‌ای ارزشمند در ورزقان هستند، گفت: منابع طبیعی به‌ عنوان چرخه طبیعی حیات و نیاز ضروری آیندگان باید بیش از پیش حفظ و حراست شود. به گزارش ساقی آذربایجان آقای نعمتی در دیدار با مدیر جهاد کشاورزی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ورزقان و کارکنان آن‌ها با […]

فرماندار ورزقان با تاکید بر اینکه جنگل‌های ارسباران گنجینه‌ای ارزشمند در ورزقان هستند، گفت: منابع طبیعی به‌ عنوان چرخه طبیعی حیات و نیاز ضروری آیندگان باید بیش از پیش حفظ و حراست شود.
به گزارش ساقی آذربایجان آقای نعمتی در دیدار با مدیر جهاد کشاورزی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ورزقان و کارکنان آن‌ها با تاکید بر نقش حیاتی منابع طبیعی در تداوم و استمرار حیات بشری، تلاش آحاد مختلف جامعه را برای حفاظت از ثروت‌های خدادادی به ویژه مراتع و مناطق جنگلی ضروری دانست.
به گفته فرماندار ورزقان با توجه به قرارگیری ۴۵ هزار هکتار جنگل و ۱۲۵ هزار مرتع در محدوده جغرافیایی شهرستان، صیانت از این ثروت‌های خدادادی مسئولیتی بسیار حائز اهمیت و ارزشمند دانست که بر عهده منابع طبیعی و آبخیزداری واگذار شده است.
نعمتی می گوید با توجه به وقوع برخی تخریب‌های انجام شده در مراتع و مناطق جنگلی شهرستان،همه باید با تمام توان برای ترمیم، حفظ، بالندگی و بهره‌برداری درست از این نعمت الهی تلاش کرده و از هرگونه تعرض و تخریب خودداری کنند؛ مگر بر اساس احکام حکومتی و کار کارشناسی که مصلحت عموم و نسل‌های آینده را در نظر گیرد.
اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان با هدف جلوگیری از فرسایش خاک، حفظ سفره‌های زیر زمینی و استفاده از بهینه از منابع آبی مورد تاکید است و باید اقدامات جدی در این خصوص صورت گیرد.