جهش آبرسانی به روستاهای کرمانشاه در راه است

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، ظرف پنج ماه آینده جهش آبرسانی به روستاهای استان را خواهیم داشت.

به گزارش ساقی آذربایجان به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه علیرضا کاکاوند در حاشیه آیین افتتاح آبرسانی به روستای مومه‌ای اسلام آبادغرب، در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتبارات خوبی که امسال برای آب روستاهای استان مصوب شده، افزود: در حالیکه سال گذشته مجموع اعتبارات آب شهری و روستایی ما ۵۲ میلیارد تومان بود، امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب صرفا برای آبرسانی روستاها داریم.
کاکاوند ادامه داد: امیدواریم هرچه زودتر با تخصیص این اعتبارات، بتوانیم جهش آبرسانی به روستاهای کرمانشاه را ظرف حدود پنج ماه آینده رقم بزنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از تعریف پروژه‌های آبرسانی به بیش از ۴۶۰ روستای استان با این اعتبارات خبر داد و عنوان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، شاخص بهره‌مندی روستاهای کرمانشاه از آب به ۹۰ درصد خواهد رسید و جزو سه یا چهار استان اول کشور خواهیم بود.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: برای تابستان سال آینده دغدغه تامین آب روستاهای استان را نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر تامین آب روستاها، برای حل مشکل کم آبی شهرهای استان نیز اقدامات مهمی انجام شده، بگونه‌ای که بسیاری از نقاط شهر کرمانشاه که در گذشته با چالش آب مواجه بودند، اکنون دیگر مشکلی ندارند.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از حفر ۳۱ حلقه چاه از ابتدای امسال در شهرها و روستاهای استان خبر داد و یادآور شد: بخش قابل توجهی از این چاه‌ها تجهیز شده و اکنون وارد مدار است.
به گفته این مسئول، حفر این تعداد چاه در حالی صورت گرفته که طی چهار سال گذشته فقط ۱۳ حلقه چاه در شهرها و روستاهای کرمانشاه حفر شده بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه به وضعیت نامناسب منابع آب استان که عمدتا چاه و چشمه هستند نیز اشاره کرد و گفت: حدود ۸۰ درصد چشمه‌ها را از دست داده‌ایم، بگونه‌ای که یا کامل خشک شده و یا افت دبی قابل توجهی دارند.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: فقط در چاه‌های میان دربند که یکی از منابع مهم تامین آب شهر کرمانشاه است، هفت حلقه چاه کاملا خشک شده است.

About Author