خط ملی نماد در استان اردبیل راه‌اندازی شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در آیین افتتاح این خط گفت: محافظت همه‌جانبه از کودکان و نوجوانان در برابر مخاطرات سلامت روان و آسیب‌های اجتماعی علاوه بر ارائه آموزش‌های خودمراقبتی به آمادگی برای مداخله بموقع و موثر نیز نیازمند است.
احمد ناصری افزود: در شرایطی که آسیب‌های اجتماعی مختلف سلامت روانی اجتماعی کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند، شناخت و استفاده از ظرفیت‌های متنوع و راهکارهای جامع برای دسترسی دانش‌آموزان و خانواده‌ها به خدمات موردنیاز راهنمایی، مشاوره و مددکاری اجتماعی امری لازم است.
او گفت: دسترسی سریع و رایگان به متخصصان موضوعی در زمینه‌های راهنمایی، مشاوره و مددکاری اجتماعی و اتخاذ رویکردی همدلانه و نوآورانه در ارائه خدمات اهمیت بسزایی دارد.
وی با بیان اینکه خط ملی نماد پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان در زمینه‌های خدمات مشاوره‌ای را تسهیل می‌کند، گفت: واکنش سریع در فوریت‌های روانی- اجتماعی دانش‌آموزان، کیفیت بخشی به خدمات با بهره‌گیری از متخصصان آموزش دیده در این برنامه از جمله اهدافی است که در این طرح دنبال می‌شود.
مدیرکل امور اجتماعی ، فرهنگی استانداری اردبیل نیز گفت: هیچ اداره فرهنگی مهم‌تر از آموزش و پرورش وجود ندارد چرا که در شخصیت دانش‌آموزان قبل از ورود به جامعه در این نهاد شکل پیدا می‌کند.
محمد سیمزاری با اعلام آمادگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برای همکاری بیشتر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با آموزش و پرورش اظهارکرد: موانع پیش روی دانش‌آموزان را باید در جامعه پاکسازی کنیم.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان را طرف خطاب قرار داده‌اند، افزود: با مصون‌سازی جوانان از آسیب‌های اجتماعی آینده درخشانی را در کشور رقم خواهیم زد.
در حاشیه مراسم راه‌اندازی خط ملی نماد ۱۵۷۰، تجهیزات کمک آموزشی برنامه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به مدارس حاشیه‌ای ناحیه ۲ اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد ارسال شد.

About Author