راه اندازی مرکز تحقیقات گلخانه‌ای در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: با هدف رونق تولید و ایجاد فرصت‌های اشتغال ،مرکز تحقیقات گلخانه‌ای در اردبیل راه‌اندازی می‌شود. به گزارش ساقی آذربایجان، استاندار اردبیل سید حامد عاملی در جلسه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: الگوی کشت و کشت گلخانه‌ای در استان بیشترمد نظر قرار گرفته و سرمایه‌گذاری خوبی هم در این بخش ایجاد […]

استاندار اردبیل گفت: با هدف رونق تولید و ایجاد فرصت‌های اشتغال ،مرکز تحقیقات گلخانه‌ای در اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ساقی آذربایجان، استاندار اردبیل سید حامد عاملی در جلسه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: الگوی کشت و کشت گلخانه‌ای در استان بیشترمد نظر قرار گرفته و سرمایه‌گذاری خوبی هم در این بخش ایجاد شده ولی لازم است ضمن ایجاد زیر ساخت‌های لازم ،این گلخانه‌ها به صورت مداوم فعالیت داشته باشند در غیر اینصورت گلخانه‌های فصلی منجر به اشتغال پایدار و رونق تولید و صادرات نمی‌شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه کشاورزی سنتی منجر به تولید ثروت نمی‌شود، افزود: کشاورزی ما باید از کشاورزی سنتی خارج و مجهز به تکنولوژی روز و مدرن باشد تا منجر به تولید ثروت، رونق تولید و اشتغال ، توسعه صادرات و رقابت در بازارهای جهانی شود.
استاندار اردبیل اظهار کرد:در بحث ایجاد گلخانه‌ها هم کشت سنتی قابل قبول نبوده و ضروری است ایجاد و راه اندازی آنها براساس تکنولوژی روز دنیا باشد.
استاندار اردبیل توسعه کشت در شهر ک گلخانه‌ای پارس آباد مغان را یادآور شد و گفت: محصولات شهرک‌های گلخانه ۱۶۰۰ هکتاری شهرستان پارس‌آباد صادرات محور هستند و می‌تواند در تحقق شعار جهش تولید نقش فوق‌العاده‌ای را ایفا کند.