راه اندازی پارک دیجیتال در دستور کار وزارت ارتباطات/جزئیات حمایت از دانش بنیان‌های ITمحور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، گفت: راه اندازی این پارک برای ما طرح کلیدی است، چرا که ۴ تا ۵درصد از تولید ناخالص ملی کشور مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است و با هدف گذاری انجام شده این میزان را تا پایان چهار سال به ۱۰ درصد خواهیم رساند.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک فناوری پردیس و نشست با شرکت‌های دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل شرکت‌های دانش بنیان در کشور، افزود: حمایت‌های قانونی و بحث‌های مادی و معنوی از شرکت‌های دانش بنیان فراهم شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی با تاکید بر اینکه ما باید اکوسیستم و زیست بوم شرکت‌های دانش بنیان در کشور را به گونه‌ای طراحی کنیم که فعالیت آنها منجر به حل مشکلات کشور  شود، اظهار کرد: در حال حاضر نیز این گونه است، اما باید اثر این حرکت بزرگی که در گذشته شروع شده، با قدرت در دولت سیزدهم تداوم یابد تا در زندگی مردم اثر آنها دیده شود. از این رو ما با همان قدرت و سرعت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را ادامه خواهیم داد.

زارع پور خاطر نشان کرد: حمایت‌های وزارت ارتباطات از شرکت‌های دانش بنیان در دوره جدید از شرکت‌های فعال در حوزه IT مبتنی بر ماموریت‌هایی خواهد بود که برایشان ترسیم خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه IT را در این دوره هدفمند خواند و ادامه داد: هدف ما این است که طعم شیرین استفاده از فناوری را در زندگی روزمره به مردم بچشانیم، یعنی هر خدمتی که بتواند زندگی مردم را تسهیل کند و بر این اساس هرشرکتی که بتواند اینها را برقرار کند، حمایت می‌کنیم و در نقشه راه ما قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس که در دولت گذشته با وزارت ارتباطات دیده شده بود، توضیح داد: این موضوع نیز در دستور کار دولت سیزدهم است، چون بحث اقتصاد دیجیتال یک موضوع بین بخشی است، چندین وزارتخانه و معاونت‌های مختلف ریاست جمهوری درگیر هستند. این طرح بسیار کلیدی است؛ چرا که بین ۴تا۵درصد از تولید ناخالص ملی کشور مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است که با هدف گذاری که ما کردیم، این رقم را در پایان چهارسال به ۱۰ درصد خواهیم رساند.

زارع پور یادآور شد: برخی از کشورها نیز تا ۳۵ درصد سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی را نیز رفته اند، این مهم زیرساخت هایی لازم دارد از جمله اینکه باید پارک های حوزه اقتصاد دیجیتال و مراکز نوآوری اقتصاد دیجیتال شکل بگیرد، انشالله ما اولین مجموعه را با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کلید خواهیم زد.

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات در این برنامه علاوه بر بازدید از فضای کار اشتراکی “کوآپ” از شرکت‌های دانش بنیان حوزه  IT مستقر در پارک فناوری پردیس بازدید کرد و با حضور شرکت‌های فعال در حوزه ICT پارک، به گفت‌وگو با این شرکت‌ها پرداخت.

About Author