ربات‌های صنعتی ساخت داخل آماده بهره‌برداری در خطوط تولید

یکی از شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ساخت ربات صنعتی با کاربرد در صنایع مختلف شد. به گزارش ایسنا، سهیل آهنگریان، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان زمینه فعالیت این شرکت را تولید ربات‌های صنعتی و خطوط تولید رباتیک دانست و گفت: فعالیت ما از سال ۹۰ آغاز شد […]

یکی از شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ساخت ربات صنعتی با کاربرد در صنایع مختلف شد.

به گزارش ایسنا، سهیل آهنگریان، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان زمینه فعالیت این شرکت را تولید ربات‌های صنعتی و خطوط تولید رباتیک دانست و گفت: فعالیت ما از سال ۹۰ آغاز شد و تاکنون نیز پروانه فعالیت‌مان طی سه مرحله در سطح فناوری تمدید شده است.

وی افزود: با دریافت زمین از شهرک صنعتی استان تهران، جذب سرمایه و نیز اضافه کردن یک شریک تجاری در حوزه سهامداران، در حال گسترش فعالیت‌های خود هستیم و در سال گذشته نیز جواز تاسیس، دریافت شد و نسبت به گسترش کار خود در شهرک صنعتی شهریار اقدام کردیم.

رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان با اشاره به ویژگی‌های ربات صنعتی ساخته شده، گفت: این محصول از ۶ درجه آزادی به طول دو متر و۹۰ سانتیمتر، دقت ۵ صدم میلیمتر در موقعیت‌یابی و انجام حرکات و ماکسیمم سرعت آن یک متر بر ثانیه برخوردار است و برای ساخت آن از قطعات معتبر استفاده کرده‌ایم.

آهنگریان، طراحی، ساخت و سیستم کنترل ربات صنعتی را متعلق به این شرکت دانست و ادامه داد: این ربات صنعتی در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، تولید مصالح ساختمانی، پتروشیمی‌ها و هر صنعتی که از کارخانه‌ای برخوردار است، قابل استفاده است و جوشکاری، برشکاری، جابجایی قطعات و… از انواع کاربردهای آن به شمار می‌آید.

به نقل از روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، وی درباره دریافت تسهیلات و خدمات این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: ما با استفاده از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری توانستیم ربات صنعتی خود را به تعدادی شرکت تولیدی به فروش برسانیم.