رهبری ولی خداست؛ دیدش الهام است

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر از رهبری در همه موارد اطاعت می کردیم و دولت‌های قبلی ما خوب عمل می‌کردند، امروز مشکلات اقتصادی به این کیفیت نداشتیم.

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز ۹ دی گفت: این روز، روز احیای دین، پیروزی آرمان‌های شهیدان و روزی است که به برکت حضور مردم، دشمن ناکام ماند و همه نقشه‌هایش بهم ریخت و آرامش از دست رفته به ملت بازگردانده شد و انسجام بین امام و امت بار دیگر استحکام خود را نشان داد. اسلام در میان مومنین تا امروز وجود داشته و هیچ کسی نتوانسته مومن را از امام خود جدا کند. می خواستند امت و امامت را با جریان کور فتنه – که همه قدرت های استکباری بدون پرده در صحنه خود را حاضر کردند و از بانیان فتنه و فتنه گران اعلام حمایت رسمی کردند – از یکدیگر جدا کنند و بوق های تبلیغاتی خود را در مسیر به هم ریختن و دور کردن نظام و امت از ولی فقیه شان به کار بردند.

وی بیان کرد: در فتنه ۸۸ بهانه، تقلب در انتخابات بود، مثل دروغی که در انقلاب رنگی اوکراین گفتند و مسیر مردم را تغییر دادند؛ در این اینجا هم انقلاب سبز را مطرح کرده بودند و هدفشان نابودی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بود. آنها می‌خواستند پیوند سیاست و دیانت و مدیریت دین و حاکمیت خدا با خواست مردم و مردم سالاری دینی را از بین ببرند.

وی ادامه داد: بعد از هشت ماه آشوب و ناامنی سال ۸۸ در تهران و در برخی شهرستان‌ها مردم در روز ۹ دی، یک خیزش و جوشش الهی و عمومی و همه جانبه را به صورت خودجوش، علیه استکبار و نقشه‌های بیرونی به راه انداختند. مردم در آن روز اعلان کردند که با یک دروغ نمی ‌وانید مردم را به مرز ناامیدی بکشانید، دروغ شما را فهمیدیم. در آن روز یک عکس از رئیس جمهور و شخصیت دیگری نبود، امت بود و امامشان، حضرت آیت الله خامنه ای و این بصیرت مردم بود که در موقع مناسب در وقتی که باید به میدان بیایند، آمدند. مردم نشان دادند که دوست و دشمن را شناخته و اصالت ولایت را بازشناسی کردند و کشور و انقلاب و نظام را بیمه کردند.

صدیقی با اشاره به ایام سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: او یک شخص نیست، یک جریان، تفکر، مکتب و ابری پرباران و الگوست؛ از این رو اکسیر غیرت و معنویت و شهامت و دینداری است. خدای متعال این مرد را با این خصوصیات در دوره مجاهدت خود که جهادش عظیم بود، نشان داد. یکی از ویژگی های شهید سلیمانی اخلاص بود که بسیار در وی برجسته است و نمود این جمله است که “تو برای خدا کار کن، خدا برا تو کار می کند”؛ این شعار و سیره شهید سلیمانی بود.

وی اضافه کرد: ویژگی دیگر او تعبدش در همه جا بود که دیده می شد. یک بار او از دستگیری یک شرور مهم در سیستان و بلوچستان به رهبری گزارش می دهند که با چنان ترفندی و دعوت از وی بالاخره او را دستگیر کردیم، وقتی این مطلب را رهبری می شنوند دستور می دهند که فورا او را آزاد کنید چرا که در دینداری و مکتب ما کسی را که دعوت کردیم به عنوان مهمان دستگیر نمی کنیم، شما از او دعوت کردید و مهمان شما بوده است. شهید سلیمانی می گوید، دیدم عجب رهبری داریم و آن فرد را آزادش کردند. از این رو معتقدم اگر پیشرفت می کنیم این کار در اثر عبودیت است و آن هم در ولایت معنا پیدا می‌کند و این را شهید سلیمانی با تمام وجودش احساس و اجرا کرده بود.

وی گفت: رهبری ولی خداست و دیدش شخصی نیست و الهام است و اگر از او در همه موارد اطاعت می کردیم و دولت‌های قبلی ما اگر خوب عمل می کردند امروز مشکلات اقتصادی به این کیفیت نداشتیم.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: حضرت آقا درباره شهید سلیمانی گفتند، خطر او برای استکبار و حمایتش از جبهه حق و مقاومت بیشتر از قبل شده است. حمله به پایگاه عین الاسد و تشییع پیکر وی نشان داد که او ملی ترین فرد است و مردم ایران یک انقلابی در تراز شهید سلیمانی می خواهند. مردم عراق و ایران نشان دادند طرفدار انقلاب ناب در حد شیوه و سیرت شهید سلیمانی هستند. او از سوریه و عراق و لبنان حمایت کرد و فلسطین را مجهز کرد؛ اگر می بینید در دو ماه اخیر ۷۰۰ نفر از صهیونیست ها به درک واصل شدند و جوانان فلسطینی به صحنه آمدند و سران صهیونیست دنبال لانه می گردند و اگر حزب الله لبنان قدرتمند است و یمن قدرتمند هست، به خاطر مجاهدت های شهید سلیمانی است.

صدیقی گفت: با رهبری های پیغمبرگونه امام خامنه ای و فرماندهی هوشمندانه شهید سلیمانی این موفقیت ها در منطقه به دست آمده است؛ با بصیرت و شجاعت و دین مداری و این خون پاک همچنان می جوشد و تا مردم، آمریکا را به زانو درنیاورند و همه دشمنان و قدرت ها را تسلیم ایران نکنند راه سلیمانی ادامه خواهند داشت.

About Author