رونمایی از فرش مزین به تصویر حاج قاسم سلیمانی در تبریز

ناصر نظامی خواه بافنده این اثر گفت: این تابلو فرش دستباف در ابعاد ۳۰ × ۳۸ سانتیمتر مربع با رجشمار ۸۰ رج تبریز به صورت سه بعدی در یک سطح صاف و دارای سه سطح متفاوت بافته شده است. وی ادامه داد: این فرش با استفاده از مکانیزم‌های لول بافت و تخت طوری که کناره‌های […]

ناصر نظامی خواه بافنده این اثر گفت: این تابلو فرش دستباف در ابعاد ۳۰ × ۳۸ سانتیمتر مربع با رجشمار ۸۰ رج تبریز به صورت سه بعدی در یک سطح صاف و دارای سه سطح متفاوت بافته شده است.
وی ادامه داد: این فرش با استفاده از مکانیزم‌های لول بافت و تخت طوری که کناره‌های فرش به شکل صوف با استفاده از ۶ عدد نقش مدال ذوالفقار که در آن ۲ نوع بافت متفاوت استفاده شده و در مرکز آن سنگ فیروزه‌ای در ابعاد ۵ میلی متر با توجه به ابعاد نقش مایه با پایه نقره‌ای نصب شده اجرا شده است.
بافنده فرش تصویر سردار شهید سلیمانی افزود: متن فرش در قسمت رویه با استفاده از ستاره‌های هشت پر به معنای ۸ درب ورودی بهشت که از پشت فرش دیده نمی‌شود به صورت دورویه بافته شده است و این اثر به حضور مقام معظم رهبری اهدا می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان در این مراسم با تاکید بر اینکه شهادت هنر مردان خداست، گفت: این اثر به زبان هنر ماندگار می‌شود و هنری که در زمینه‌های مقدس شکل می‌گیرد به طور قطع ماندگار خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم خاطرنشان کرد: انجام این گونه کارهای هنری در رابطه با شهدا ماندگار خواهد شد به خصوص در مورد شهیدی که سردار دل‌ها است و همه به این شهید عشق می‌ورزند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همیشه به هنرمندان، شعرا و ادبای کشورمان نگاه ویژه‌ای دارند و این کار فرهنگی و هنری آقای نظامی خواه شهید عزیزمان را هر چه بیشتر به مردم می‌شناساند.