رکورد پایین ترین آمار ازدواج متعلق به دولت رئیسی است

روزنامه همشهری وابسته به شهرداری تهران نوشت: مرکز آمار ایران می‌گوید تعداد ازدواج‌های ثبت شده در کشور از ۸۳۹ هزار و ۹۶۸ فقره در سال ۱۳۹۱ به ۵۳۴ هزار و ۱۳۹ فقره در سال ۱۴۰۱ رسیده است. شاخص نسبت ازدواج در کشور – یعنی تعداد ازدواج‌های ثبت شده به ازای هر هزار نفر جمعیت- از ۱۱.۲ درصد در سال ۱۳۹۱ به بعد روند نزولی را تجربه کرده و در پایان سال ۱۴۰۱ به کمترین میزان ممکن یعنی ۶.۳ درصد رسیده است.

روزنامه همشهری وابسته به شهرداری تهران نوشت: مرکز آمار ایران می‌گوید تعداد ازدواج‌های ثبت شده در کشور از ۸۳۹هزار و ۹۶۸فقره در سال ۱۳۹۱به ۵۳۴هزار و ۱۳۹فقره در سال ۱۴۰۱رسیده است.

شاخص نسبت ازدواج در کشور – یعنی تعداد ازدواج‌های ثبت شده به ازای هر هزار نفر جمعیت- از ۱۱٫۲درصد در سال ۱۳۹۱به بعد روند نزولی را تجربه کرده و در پایان سال ۱۴۰۱به کمترین میزان ممکن یعنی ۶٫۳درصد رسیده است.

این در حالی است که همه‌ساله در قانون بودجه سالانه کشور سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بیشتر هم شده و بانک‌ها موظف هستند که به عروس و دامادها وام بپردازند.

بانک مرکزی می‌گوید در ۹ماهه نخست امسال بانک‌ها به ۶۱۸هزار و ۷۷۹عروس و داماد وام ازدواج پرداخت کرده‌اند و ۲۸۰هزار و ۵۴۳نفر هم در صف قرار دارند. در قانون بودجه سال آینده هم نمایندگان مجلس مصوب کرده‌اند که تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از اول فروردین ۱۴۰۱ است، ۳۰۰میلیون تومان با دوره‌ بازپرداخت ۱۰ساله خواهد بود.

About Author