ریالی از درآمد ۲۴ هزار میلیارد تومانی مس سونگون به آذربایجان شرقی نمی‌رسد

نماینده‌ی مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معدن مس سونگون حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان درآمد پنهان دارد اما حتی یک ریال از این درآمد به استان ما نمی‌رسد. به گزارش ساقی آذربایجان، الهویردی دهقانی در جلسه‌ی فوق العاده‌ی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی نعمت‌های خدادادی […]

نماینده‌ی مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معدن مس سونگون حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان درآمد پنهان دارد اما حتی یک ریال از این درآمد به استان ما نمی‌رسد.
به گزارش ساقی آذربایجان، الهویردی دهقانی در جلسه‌ی فوق العاده‌ی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی نعمت‌های خدادادی زیادی دارد که یکی از این نعمت‌ها معادن است و استان ما مقام اول معادن کشور را برعهده دارد.
وی ادامه داد: مطمئن باشید معدن مس سونگون یک روز به بزرگترین معدن جهان تبدیل خواهد شد.
دهقانی خاطرنشان کرد: بخشی از تولیدکنندگان باتوجه به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی صدمه دیده‌اند و دولت باید از این تولیدکنندگان حمایت کند.
در این جلسه تعدادی از فعالان بخش خصوصی به بیان نقطه‌ نظرات خود در خصوص مشکلات و چالش‌های بخش تولید پرداخته و خواستار حل مشکلات بانکی واحدهای تولیدی استان شدند.